kun kunnanisien lapset ja lastenlapset alkavat kunnolla homepaskaa oksentelemaan ja verta rykimään keuhkojen periltä.
Nyt mennään tässä ja huomenna on jo uudet itkut.
Eihän meitä altistu vasta kun pikkasen yli miljoona sano "asiantuntija" alalta.
Kyllä se siitä vielä
4
70
Vastaukset
- etelliseenpuhheeseen
http://www.helsinginuutiset.fi/blogit/anna-kontula/82348-homekoulu
"Kyllä se siitä vielä 'korjaantuu' kun kunnanisien lapset ja lastenlapset alkavat kunnolla homepaskaa oksentelemaan ja verta rykimään keuhkojen periltä."
- Sitä saa aika kauan odottaa, taitaa loppua aika kesken odotellessa.En ole ennen tätä sairautta kenellekkään toivonut, mutta nyt toivon päättäjille ja hymistelijöille. Edelleen haluaisin täysin osattomat lapset säästää, mutta toiveitahan ei kuunnella ja juuri lasten karmea tulevaisuus homealtistuneena surettaa syvästi. On tää helvettiä sairastua homekouluista pysyvästi ja vaikeasti!
- näin on
Näin on. Toivon, että he sairastuvat, jotka antavat opetuksen jatkua ja jatkua homekouluissa. Sairastuneiden lasten koko tulevaisuus on näiden hymistelijöiden vuoksi pilattu. Tämä on sitä suomalaista hyvinvointia, kun oppivelvollisuuden suorittamalla saa muutaman sairauden kylkiäiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt631247- 1071203
Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa146906Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv64873- 75848
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel109712- 58711
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto103672- 43606
- 78601