Rautarouva Halonen ei armahtanut kannu Mattia.

Matti on vankilassa loppuunasti ei armahdusta ja oikein onkin!
Suomessa vaan tuomiot ovat niin helppoisia,Usassa samanlaisista rikoksista olisi tullut n.25v.vankilaa.
665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

´´Rautarouva Halonen ei armahtanut kannu Mattia.´´

ei niin! tosin Nykänen itse ei edes ollut hakenut armahdusta vaan sen hakemuksen oli tehnyt joku yksityishenkilö! näin kertoi muistaakseni Maikkarin teksti-tv.

Äänestä
  • Tarkoitatko että minäkin voin anoa kenen tahansa kirvesmurhaajan armahdusta?

    Äänestä

  • kirveellä töitä kirjoitti:

    Tarkoitatko että minäkin voin anoa kenen tahansa kirvesmurhaajan armahdusta?

    Oikeusministeriöön vaan, vapaamuotoinen hakemus käy.

    Armonanomukset toimitetaan osoitteeseen
    Oikeusministeriö
    PL 25, 00023 VALTIONEUVOSTO

    http://www.om.fi/54.htm

    Äänestä

vituu se mikään rautarouva ole. tyhjänpäiväinen ja ilkeä homojen ja lesbojen puheenjohtaja.

Äänestä
  • No en Mattia puolustele, mutta ei tää Mervi eli mertsi ole ihan syytön tähän juttuun..Nainen piti rahallaan Mattia otteessaan.Typsyllä oli rahaa (sukuperintöä) joten Mattia voi nöyryyttää niin paljon kun ilkee ,,, Ja jossain vaiheessa räjähtää, onhan tämä jo nähty esim... lehtien uutisissa... Olen nähnyt mertsin ja voin sanoa,,, että hyvin meneeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

    Äänestä

Liekö edes lukenut koko paperia, Matti kun on hetero? USA:ssa olisi tutkittu tarkemmin oikea syyllinen. Uskoisin sen olleen Mervi. Hän on sen verran iso, että Matti jää kuin jyrän alle, kun tuo pyyhältää kimppuun. Siinä ei mora yllä edes rasvakerroksen alle, joten Matilla on ollut iso hätä tuon siiderivalaan kanssa.

Matille ei sovi alkoholisti puoliso, kuten kenellekään. Katsokaa nyt, miten Matti pärjää, kun on löytänyt fiksumman puolison.
Kyllä Matti olisi pitänyt vapauttaa. Häntä on tarkoituksella kiusattu ja provosoitu yhtä paljon, kuin muita suomalaisia yhteensä.

Toivottavasti Niinistö heterona urheilumiehenä vapauttaa Matin ensi töikseen.

Laitetaan nippu anomuksia vetämään!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lissu 64v. kirjoitti:

Matti on vankilassa loppuunasti ei armahdusta ja oikein onkin!
Suomessa vaan tuomiot ovat niin helppoisia,Usassa samanlaisista rikoksista olisi tullut n.25v.vankilaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu