Putinin lähtölaskenta on jo alkanut, sillä pietarilaiset ovat päättäneet antaa Putinille kenkää. Karjala taidetaan siten saada pian tyhjänä takaisin. Otin jo äsken yhdet konjakit asian kunniaksi.
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2012/02/pietarilaiset_vaativat_kaupungin_oman_pojan_lahtoa_3287463.html
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2012/02/pietarilaiset_vaativat_kaupungin_oman_pojan_lahtoa_3287463.html
Vastaukset 13
Vanhimmat
miten ruiskii kusesi nyt pikkupoikien niskaan surkimusevakko?
Evakko vaan lämmittelee pakkasella perinteisin keinoin.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/putin-iloitsen-nuorten-mielenosoituksista/art-1288435556473.html
http://www.hs.fi/ulkomaat/Kymmenettuhannet osoittivat tukeaan Putinille/a1305555943343
Heti tuli mieleen ... mutta joku oli ehtinyt ajatella ensin:
Venäjälle naispresidentti
http://keskustelu.suomi24.fi/node/5073631
Eikös tämä Tarja Halonen joutaisi Venäjänmaan presidentiksi, paksunahkainen ynnä Itämaiset koukerot ja kotkotukset hallitseva (Itä-Saksalaisin komm.opein) ja jaksaa vielä, toisin kuin Urho Kekkonen!
Urkki tuumasi, kun hänelle ehdotettiin, että Neuvostoliitto liitettäisi Suomeen (tai päinvastoin), ettei HÄN, vanha mies, jaksa hallita niin suurta valtiota.
Saattaa keeeestäää....äää pirun pitkään, ennnekuin Neuv... Venäjänmaalla on nainen ztaarina, keisarina, presidenttinä tai mikä lie hallitusmuoto onkaan, Venäjän uuden hajoamisen jälkeen?
tais olla kiire konjakkikaapille kun et ehtinyt lukea loppuun asti.Siinä oli että Putin uskotaan tulevan valituksi suurella enemmistöllä
Moskovassakin kuohuu!
Moskovassakin on kova kuohunta päälla. Ihmiset vastustavat oikein joukolla Putinin uudelleenvalintaa, joten vaaleissa voi muhia yllätys. Putinin aika on ohi, ja sen kunniaksi kannattaa tänäänkin ottaa yhdet konjakit.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012022615253809_ul.shtml
http://www.hs.fi/ulkomaat/Moskovassa suurmielenosoitus Putinia vastaan/a1305556468704
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2012/02/moskovassa_ihmisketju_putinia_vastaan_3288207.html
"Putinin aika on ohi, ja sen kunniaksi kannattaa tänäänkin ottaa yhdet konjakit."
Toivon ettei myöhempi kohmelo ollut pahanlainen. Jos tuntee Venäjän tilanteen vain massamonistetun länsimaisen propagandan pohjalta, voi tietysti tulla ajatelleeksi mitä tahansa siitä mikä on totta ja mikä ei, mikä on mahdollista ja mikä ei.
Lenita Airisto ja Kaarina Suonperäkin uskoo vallankumouksen alkavan nyt illala. Heitä tukee Seppo Lehto ja Kari Silavainen
Väitetään että yhtenäinen venäjä varastaisi ja ostaisi ääniä. Tällainen väite on perin outo, eikö venäjä ole siirtynyt kapitalismiin, silloinhan tällainen on normaalia markkintaloutta, ostaa ja myydä ja tarvittaessa varastaa.
"Väitetään että yhtenäinen venäjä varastaisi ja ostaisi ääniä."
Maakuntien ja reuna-alueiden pikkupamput vain yrittävät näyttää hyvältä keskusjohdon ja Putinin silmissä, siitä nuo tietyt kieltämättä epäuskottavan näköiset tulokset. Valitettava perusvenäläinen ilmiö, jota ei toistaiseksi ole vielä kunnolla korjattu.
Kansainvälinen lehdisto samoilla linjoilla
Kansainvälinen lehdistö on samoilla linjoilla kuin minäkin. Useimmat lehdet ovat sitä mieltä, että Putinin ote on jo kirvonnut eli lähtölaskenta on alkanut.
http://yle.fi/uutiset/teemat/venajan_vaalit/2012/03/kansainvalinen_media_putinin_voitto_lopun_alku_3307789.html
Heh, vai että "kansainvälinen media"... Kyseessä on tietyn suurvaltablokin yhden totuuden media, propaganda jota Suomessakin levitetään - niiden maiden, joiden intresseissä on Putinin kaatuminen, Venäjän hajoaminen ja joutuminen sekasortoon lännen armoille. Yhtä uskottavaa kuin natsi- tai neuvostopropaganda aikoinaan.
"Kansainvälinen" media pelkää että horror-shown kulissit kaatuvat ja amerikkalainen kadunmies saa tietää että venäläiset ovat jo lähempänä ns. amerikkalaista unelmaa kun kun taas oma yhteiskunta on liukumassa fasismiin.
Nehän tappavat taas kohta toinen toisiaan ...
... ja hyvä niin
Putia äänestämättä jättäneet ovat "vihollisia", Seuraavassa vaiheessa NE ovat sitten kansanvihollisia ja sitä seuraavassa vaiheessa tapettavia.
http://yle.fi/uutiset/teemat/venajan_vaalit/2012/03/gorbatshov_vaatii_putinilta_anteeksipyyntoa_3311548.html
Putinin mielestä NE muut yrittävät "RYÖSTÄÄ" vallan.
Venäjällä valtaa ei oteta äänestämällä, ostamalla, varastamalla, rosvoamalla, ryöstämällä vaan ainoa mahdollisuus vallanvaihtoon on verinen vallankumous?
... ja hyvä niin!