Onko se mätäkuun juttuja

vai totta tuo maaliskuun puolesvälis tulis rekkautumispakko???
1474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ei !

Äänestä

ettet enää voi puskasta nakella niitä tunkiojuttuja

Äänestä

toivottavasti totta

Äänestä

huuhaata koko juttu.

Äänestä

Toivon kovasti, että tuo juttu olisi totta..:o)...

Äänestä
  • Koska en ole kiihkeäuskovainen, en lankea polvilleni rukoilemaan asian puolesta. Mutta tasapainottaisi se ja keventäisi "taakkaa" olla syntisäkkinä syyttömänä pahaa oloaan purkavien puskien maalitauluna.

    Äänestä

  • o / o kirjoitti:

    Koska en ole kiihkeäuskovainen, en lankea polvilleni rukoilemaan asian puolesta. Mutta tasapainottaisi se ja keventäisi "taakkaa" olla syntisäkkinä syyttömänä pahaa oloaan purkavien puskien maalitauluna.

    Aina sitä saa toivoa parannusta...;o)...

    Äänestä

Vaikuttaa siltä ettei sitä rekkautumispakkoa tule,,, valitettavasti,,,
Se kyllä on monien toive, mut eihän niitä rauhoitustoiveita kuunnella,,, miksi?,,, Tulis viimein rauha jutella kivoja kivojen ihmisten kanssa,,,

Hyvää ja aurinkoista sunnuntainjatkoa ;o))),,, aurinko paistaa taivaantäydeltä ja suorastaan repii menemään ulos ;o))),,, pakkastaan ei ole kun just sopiva -10,,,

Äänestä
  • oletko masokisti kun roikut palstalla jossa et viihdy

    Äänestä

  • Välillä tarvitsee olla kekkautumispakko miettiessään, mitä se puska tarkoitti. Ja sitten todeta: "nythän mä kekkasin...;)

    Äänestä

  • ihmettelijä. kirjoitti:

    oletko masokisti kun roikut palstalla jossa et viihdy

    Siis mitä???,,, sanoinko etten viihdy?,,, sun mielikuviteksellasi ei oo rajoja,,, mut minkäs minä niille sinun fantasioillesi mahdan ;o))),,,
    jatkappa samaan malliin, ja hae mullekkin se kohta missä kerroin etten viihdy,,,

    Äänestä

  • UPDATE_9565865 kirjoitti:

    Siis mitä???,,, sanoinko etten viihdy?,,, sun mielikuviteksellasi ei oo rajoja,,, mut minkäs minä niille sinun fantasioillesi mahdan ;o))),,,
    jatkappa samaan malliin, ja hae mullekkin se kohta missä kerroin etten viihdy,,,

    :-)))))))

    Äänestä

  • naurajasi. kirjoitti:

    :-)))))))

    ;-DDDDDDDDD

    Äänestä

No jos luet noista säännöistä sen kohdan, jossa puhutaan rekisteröitymisestä, niin luuletko, että sitä kukaan ottaa vakavissaan. Ihan kuin oltaisiin pyhäkoululaisia, jotka rehellisesti kertovat kaiken.....

Rekisteröitymisellä ei ole mitään merkitystä, jos sitä ei tehdä tunnistautumisen kanssa, eli samaan tapaan kun mennään esim. verohallinnon sivuille.

Sitten voi tietysti kysyä, että mitä vaikuttaa kirjoittamiseen mahdollinen rekisteröityminen? Normaalilla palstavaikuttajalla ei yhtään mitään. Ne, jotka vaahtoavat sananvapauden puolesta naamio kasvoillaan, voivat ihan rauhassa vaahdota. Heitä ei lasketa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


???????????????????? kirjoitti:

vai totta tuo maaliskuun puolesvälis tulis rekkautumispakko???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu