http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012022815263151_uu.shtml
Onkohan se niin, että jos kerrotaan tuntomerkkeinä vain "mies", että kyseessä on ulkomaalainen mies ?
Eihän se nyt perrrkele vieköön riitä mihinkään, kun pitäisi olla tuntomerkkejä, jotta mahdolliset silminnäkijät voisivat kertoa jotain.
Taas tuntomerkit kadoksissa
ihmettelnpä nyt taas
3
60
Vastaukset
- näkötorni
Poliisi kuulemma kaipaa havaintoja :D
Tekijä on AINA mamu, kun suomalaismedia käyttää ilmaisuja "mies", "nuorukainen", "henkilö", "seurue", jne., joista syntyy mielikuva tavallisesta suomalaisesta.
Jos kyseessä todella on suomalainen, se tuodaan taatusti ja alleviivatusti esiin.
Eikä Suomen media taatusti kuulu sananvapauden eturintamaan.Tuohan on ollut ihan harkittu ryöstö. Pakoautokin valmiina odottamassa ryöstöpaikalla. Taitaa olla ihan kotimaisten tekemä, eihän Raumalla montaa mamua olekaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1071173
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt621143Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa146856Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv64853- 68757
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel108657Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto94618- 54598
- 78571
- 39538