Valtion tulevat leikkaukset 5 miljardia.

575
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Näin se menee, eikä iha riitäkkään jos halutaan lopettaa velaksi eläminen. Suomi antaa kehitysapua miljardin vuodessa, siitä olisi hyvä aloittaa säästäminen.

Äänestä

on noussut taas!!

Äänestä

Ole hyvä kreikka! Meillä on millä mällätä.

Äänestä

Jaetaan vaan Kreikkaan lisää rahaa, siitä se Suomen talous paranee, on hallituksen mielipide.

Äänestä

Eikun hallitus yrittää estää Kreikan tien.
No, lopputulos on sama, tehtiinpä se vapaaehtoisesti tai pakolla.

Jonnekin hävisi maailmanlaajuisesti kuin tuhka tuuleen 14000 miljardia $ finanssikriisin aikoina 2008-2009.
Menot ovat kuitenkin pysyneet entisellään, joten joka puolella säästetään, Britanniassa, USA:ssa, Suomessa, Kreikassa, Italiassa, Espanjassa yms.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


4+5 kirjoitti:

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2012/02/1502952/hallitus-valtiontaloutta-sopeutettava-jopa-5-miljardilla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu