kuin raivo härkä

asa

Mitä mieltä olette tästä robert de niron tähdittämästä ja nyrkkeilijä jake la motasta kertovasta elokuvasta?

5

386

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teme

      hienoimpia ihmiskuvauksia, näyttelijäsuorituksia (de Niro) ja tiukimpia toimintakohtauksia (matsit) samassa leffassa. Klassikko, ikävä kyllä hieman ehkä jo joutunut antamaan periksi vuosille. Leffassa on jopa seksuaalisesti helvetin latautunut kohtaus, jossa Motta ja vaimonsa leikkivät jäillä.

      ****½ / *****

    • Kaapo

      Loistoleffa.

      On itsellä DVD:llä.

    • Tahaavo

      Kun velipoika kysyi kerran miten vaimon kanssa menee nykyään, näytin yksinkertaisesti tästä elokuvasta tuon pihvinpaistokohtauksen ja totesin että suunnilleen tuohon malliin

    • Elokuvahullu

      Katsoin ensi-illassa Oulussa. Todella vaikuttava ja koskettava elokuva. Oli elämän makua koko skaalalla. Silloinen kaveri ei niin välittänyt elokuvista. Filmejä joista oletin hänen pitävän hän vain toljotti tyhjä katse silmissä mutta tämän elokuvan aikana ja jälkeen löytyi sekä säihkettä että paneutumista elokuvaan. Myös hän piti elokuvasta todella paljon.

      • roope

        No loistava tämäkin leffa, kuten lähen kaikki de Niron elokuvat. Cape fear, score ja heräämisiä parhaita Niron leffoja


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      64
      6207
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      63
      5609
    3. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      128
      4495
    4. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      57
      3889
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3805
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      32
      3229
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      68
      2999
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      59
      2846
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      70
      2599
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      47
      1960
    Aihe