Todiste siitä, että suomalainen Feministi on rasisti

lassy

Alla kirjoitus Professori Vesa Kanniaisen krijoituksesta. Feministit ovat sittenkin vain itserakkaita ja itseään ajattelevia otuksia, jotka eivät näe, vaikka heille näytetään!

Valikoivaa feminismiä (Suomen Kuvalehti 42/2010)

Eurooppalaiseen arvomaailmaan naiselle kuuluu oikeus päättää itse valinnoistaan. Afganilaissyntyinen nainen, Nasima Razimayar on joutunut Suomessa afgaaniyhteisön painostuksen kohteeksi osallistuessaan
”Tanssi tähtien kanssa” televisio-ohjelmaan. En ole havainnut yhdenkään feministin Suomessa käyneen
häntä tukemaan. Miestenkö tulee ottaa vastuulleen feminismin haaste? Hiljaa ovat olleet myös vähemmistövaltuutettu Eva Biaudet ja ihmisoikeusjuristi Martin Scheinin, jotka muissa yhteyksissä ovat puolustaneet
vähemmistöjen oikeuksia. Eivätkö läntiset arvot olekaan universaaleja, myös naisia koskevia? Muualla
Euroopassa on näkyvästi protestoitu iranilaisen naisen Sakineh Mohammadi Ashtianim saamaa kivitystuomiota. Miksi feministit Suomessa ovat siinäkin asiassa hiljaa?

6

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lassy

      Johtopäätös: suomalainen feministi on feministi, koska vihaa miehiä itseisarvona ja oletuksena. Se on perittyä tietoa äidiltä ja isoäidiltä, joka kulkee suvussa lapsille. He eivät keskity muuhun kuin miesten mollaamiseen, eivätkä välitä muista naisille kuuluvista oikeuksista. Ainoastaan he nauttivat miesten alistamisesta, mutta eivät tiedä miksi. Heidän miehensä (jos heillä sattuu sellainen olemaan) ovat niin heikkoja ilmaisemaan mielipiteitänsä , että heillä v*****aa katsoa tätä silmiin, mutta eivät kykene eroamaan, koska tulisi ikävä kullia. Sitten he väittävät, että selviäisivät ilmankin. Ja paskat! Näin ristiriitaisia ovat feministit.

      • Perussuomalainen Lpr

        Vähän realistisempi toteamus on, että suomalaiset naiset ajavat omia etujaan. Nasiman kaltaiset eksoottisen kiehtovat ja älykkäät ulkolaiset naiset ovat heille uhka (vievät miehet ;-). Ja afgaanimiehet tykkäävät kyttyrää samasta syystä.


    • anti feminist

      Suomalainen feministi on sukupuoli rasisti - m.o.t.

      • 23tyjkjhg

        Hyvin sanottu siellä.. feminismi on sukupuolirasismia


      • Eihän?

        Feministilehti Tulvan otsikko:

        "KOMPROMISSITONTA MIESVIHAA 2000-LUVULLE"


      • vihalla saa rahaa
        Eihän? kirjoitti:

        Feministilehti Tulvan otsikko:

        "KOMPROMISSITONTA MIESVIHAA 2000-LUVULLE"

        Unioni esittää naisten olevan Suomessa hätää kärsimässä (Moilanen ajattelee kai vieläkin oikeasti niin, naisparka), vaikka tiedetään heillä menevän useimmilla ja etenkin taloudellisilla mittareille paremmin.

        Ja osa miehistä uskoo, koska Kreikan tilastokeskuskin puhuu totta. Miksei myös Suomen.

        Unioni sai esim. 2012 OKM:ltä 150 000 euroa "nuoriso ja lapsipolitiikkaan". Auts. muista tuista en edes tiedä. Luulisi heidän saaneen tukia ihan "naisten tasa-arvon" edistämiseenkin. Kellään tietoa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      128
      4639
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      29
      3377
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3315
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      47
      2979
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      51
      2965
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2839
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      18
      2590
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2315
    9. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      9
      2199
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2135
    Aihe