Suomi vetää maailman suohon

Nyt ei tehä enää kukaan paskaduuneja. On ihan sama että meneekö Nokia konkurssiin ja Outokumpu persiilleen. Aletaan kaikki vetään! Vanhat missit ja rokkarit tuomareiksi ja loput vetää biisejä telsussa. Jo Väinämöinen oli vetäjien vetäjä, eli perinteet velvoittaa. Hyviä vetoja vaan.

22

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uberaller

      Ala vetää!

      • Älä hullua yllytä. Mun vetäminen nääs toimii kuin tuholaiskarkotin.


      • Zone kirjoitti:

        Älä hullua yllytä. Mun vetäminen nääs toimii kuin tuholaiskarkotin.

        Noo.. veditkö? :P


      • pz.n kirjoitti:

        Noo.. veditkö? :P

        No joo, minuutin. Kukat kuoli.


      • Zone kirjoitti:

        No joo, minuutin. Kukat kuoli.

        Hyiiii.. Sovitaanko niin, että jätät vetelyt kokonaan työstämättä jatkossa.


      • pz.n kirjoitti:

        Hyiiii.. Sovitaanko niin, että jätät vetelyt kokonaan työstämättä jatkossa.

        En lannistu. Saatto ne kukat kuolla kuivuuteenkin.


    • Tänään voisi vetää illalla muutaman lasillisen punkkua. Huomenna taidan vetää vaikka pari lautasellista kalasoppaa ja sunnuntaina hulinan hälvettyä voisin vetäistä päivätorkut.

      • Eiks sun ollu tarkoitus vetää hiihtolenkki? Tai kyllä mä voin lainata sulle tykkiä jos haulat vetää Kaisan innoittamana mieluummin ampumahiihtolenkin.


    • kohta vois lähtä vetämään päikkärit, alkaa olla työpäivä pulkassa.
      Vetäis vielä työviikon viimeiset loppurutistukset, niin pääsis vetämään koko viikonlopuksi lonkkaa.
      Miksiköhän sitä muuten sanonnan mukaan vedetään lonkkaa, miksei vaikka polvea tai kyynärpäätä?

      • Suontakin voi vetää, joillain vetää suoltakin.
        Mää aattelin vetää tänään pari caipirinhaa. Olis ihan alkuperäisiä emmeitä sellaisten rakenteluun. Vieraat yllättyy kunhan maistavat.


    • Jahas, ja mitäköhän on caipirinha ?? Ajankohdasta (perjantai-ilta) päätellen mahdolliset rakennuspuuhasi liittyvät nestemäisiin keskushermostoon vaikuttaviin prosenttipitoisiin aineksiin :D

      • Juu, stimulanttia stimulanttia. Drinksu joka tehään brasilialaisesta sokeriruokopontikasta, limestä, sokerista ja jäämurskasta. Enpä oo juur kamalamman makuista viunaa imeksiny kuin on tää ponu, mutta tarvii kokeilla että muuttuuko se hunajaksi kun tekee tommoseks drinksuksi. Toi ponu on kuulemma brasilian suosituin viina, joten on odotettavissa että samba taittuu tänään kuin humppa konsaan.


      • Zone kirjoitti:

        Juu, stimulanttia stimulanttia. Drinksu joka tehään brasilialaisesta sokeriruokopontikasta, limestä, sokerista ja jäämurskasta. Enpä oo juur kamalamman makuista viunaa imeksiny kuin on tää ponu, mutta tarvii kokeilla että muuttuuko se hunajaksi kun tekee tommoseks drinksuksi. Toi ponu on kuulemma brasilian suosituin viina, joten on odotettavissa että samba taittuu tänään kuin humppa konsaan.

        Voikohan pontikan makua millään piilottaa, on se niin kammottavan pahaa. Brasialialaisesta versiosta ei tosin oo omakohtaista kokemusta, mutta nuorena ja hurjan on tullut maisteltua suomalaisia korpikuusen kyyneleitä ja aika hirvittävää litkua se on.


      • TaikisN kirjoitti:

        Voikohan pontikan makua millään piilottaa, on se niin kammottavan pahaa. Brasialialaisesta versiosta ei tosin oo omakohtaista kokemusta, mutta nuorena ja hurjan on tullut maisteltua suomalaisia korpikuusen kyyneleitä ja aika hirvittävää litkua se on.

        Hyvin piilottui limettiin. Varsin maistuva drinksu.


    • Vetäkää mitä vedätte, mutta mää taidan vetää nyt iltapäiväkahveet muffinsin kera!

    • Mä vedän tota meidän ukkoa kohta turpaan, jos ei telkkarin ääni hiljene ! :/

      • Muista vetää hanska käteen ennen kurmuutusta.


      • Miisu, mitä jos tilaisit pokkana ukolles ajan korvalääkärille :D


      • Zone kirjoitti:

        Muista vetää hanska käteen ennen kurmuutusta.

        Joo ja sinne rautaa sisälle !!


      • TaikisN kirjoitti:

        Miisu, mitä jos tilaisit pokkana ukolles ajan korvalääkärille :D

        Tossa ois muuten ideaa. :)) Jotakin täytyy tehä tai saan alkaa tyhjentämään autotallia taas roinasta. Siitä tulis mukava yksiö ukolle. ;)


    • jk

      n inkö

      • kj

        Ei niin vaan näin


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      100
      1753
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1150
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      440
      1117
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1043
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      821
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      130
      804
    7. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      753
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      47
      741
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      708
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      671
    Aihe