Naurattaa niin pirusti, kun Kapi ei ole palstalla ja kepupalsta

menee alas kuin lehmän (tukieurot) häntä. Hoh,hoh,hoooooo Paloheinän paksukainen naureskelee meille ja meidän ikävälle. Olisiko tollakko peräti lähtenyt taas maailmalle ja Karibian merellä nauttii kunnon herkkuja ja siemailee Cuba Libreä? Tässä sitä purraan vanhaa perunaa ja huono laatuista kotimaista sikaa ja juomana Jorma-Viini alkosta.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei huvita yhtään, pikemminkin säälittää kun ihminen joutuu ahtaassa loukossa ja saasteiden keskellä loppusuoransa löntystämään.

Rivitalojen huonekorkeuskin on epäinhimillisen matala ja aiheuttaa klaustrofobian alitajuisia oireita, joita on pakko päästä pakoon.

Laskeskelin tuossa, että kolaamalleni piha-alueelle mahtuisi n kuusi 80m2 rivitaloasuntoa.
On siinä ihan valtava mittakaavaero, siis pelkkään kolattuun pihaan kuusi ahtaasti asuvan kaupunkilaisen rivarilokeroa.

Äänestä
  • Kuka tuollaisen kusipään lähellä haluaisikaan asua? Siksi me maksetaan teille tukea, että pysyisitte poissa ihmisten silmistä. Saatko erillistä vaikeiden alueiden tukea kolaamisesta;-))))))))

    Äänestä

  • Paavo Väyrynen kirjoitti:

    Kuka tuollaisen kusipään lähellä haluaisikaan asua? Siksi me maksetaan teille tukea, että pysyisitte poissa ihmisten silmistä. Saatko erillistä vaikeiden alueiden tukea kolaamisesta;-))))))))

    En hoksannutkaan, että tukeakin voisin saada. Pitää huomenna käydä kyselemässä.

    Äänestä

  • Kapt evp aito kirjoitti:

    En hoksannutkaan, että tukeakin voisin saada. Pitää huomenna käydä kyselemässä.

    Taatusti saat jotakin, ei olla vielä Kreikan kaltaisessa tilanteessa, mutta kepun ottamien lainojen jäljiltä ei kaukana. Nythän pidetään kepukunnat lainarahalla pystyssä. Mutta jyrkkä ei muutoksille ja 20 asukkaan kunta olisi ideaali tai sitten Vanhasen himmeli-kaupungit, kaikki kävisi polkupyörällä töissä ja dynamot niihin.
    Vaikka jalka olisi vähän pipi, niin aina sitä sen verran polkee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sonnim.naist.mies kirjoitti:

menee alas kuin lehmän (tukieurot) häntä. Hoh,hoh,hoooooo Paloheinän paksukainen naureskelee meille ja meidän ikävälle. Olisiko tollakko peräti lähtenyt taas maailmalle ja Karibian merellä nauttii kunnon herkkuja ja siemailee Cuba Libreä? Tässä sitä purraan vanhaa perunaa ja huono laatuista kotimaista sikaa ja juomana Jorma-Viini alkosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu