Ei taas oikein jaksa

katsoa kun ilmiselvästi Sally jahtaa Ashleyta. Aikoinaan jätin myös vastaavan asian takia katsomatta pitkäksi aikaa. En muista ketkä silloin oli kyseessä. Mahtaakohan Laurel lähteä livohkaan?!
9239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Munkin mielestä on ilmiselvää että sally himoissaan jahtaa ashleya ja yrittää tuhota laurelin ja ashleyn avioliiton, mutta ashley ei näe asiaa niin, vaikka laurel tietää sallyn tarkoitus perät.
Siksihän sally ei haluaisi lähteä thomasien luota pois, kuvittelee varmaan paluuta ashleyn kanssa,
Toivottavasti laurel jaksaa taistella sallya vastaan ja ajaa hänet pois kotoaan.

Äänestä

Kirkonmiehen pitäisi pystyä kovemmin taistelemaan lihanhimoaan vastaan. Ja syyllistyi peräti valehtelemaan Vincentille!

Äänestä

Olen aina jotenkin inhonnut Ashleyn hahmoa, tekolässyttäjä, imelä ilme naamalla ja se mairea hymy.
Saisi lähteä mieluusti pois Sallyn kanssa hm...tai ihan kenen tahansa kanssa.

Äänestä

Alan luulla asian olevan niin päin, että Vincent on hyvä mies ja Sally valehtelee.

Äänestä

mun mielestä ashley on sympaattinen kaveri, yrittää vain parhaansa mukaan hoitaa tilanteen.
Alan itsekkin epäilee, että sally tässä kieroilee täyttä häkää ja vincent olisi oikeassa, toivottavasti sally jäisi kiinni juonitteluistaan..

Äänestä

Eilisessä jaksossa nähtiin kohtaus, jossa Vincentillä meni ns.hermot.
Vincent tinttasi Asleyta kuonoon Asleyn poistettua ensin tämän vaimoaan kotiin hakemaan tulleen miehen kodistaan rajulla niskapersotteella.
Vincentin tavoin, monella muullakin miehellä olisi palanut pinna vastaavassa tilanteessa.

Sallysta ei oikein ota selvää miksi jäi pesimään Thomaseille.Mutta kaiketi yrittää päästä Asleyn suosioon ovelasti taktikoiden.Tilanne johtaa siihen, että Laureliakin alkaa kiinnostamaan joku muu mies, kuin Sallya jatkuvasti tukeva Asley.Tämäkin avioiitto alkaa kaiketi natisemaan liitoksistaan ja lopulliset seuraukset näemme sitten myöhemmin.
Jos Asleylle tulee vielä yksikin ero, niin alkaa olemaan kirkkoherralla liikaa näitä ex.morsiammia.Joskaan Louisen kanssa ei ollut naimisissa.

Joku muukin on näköjään ihan samaa mieltä kirkkoherrasta kanssani.Hän on erittäin vastenmielinen.Usein tuo mairea tekohymy naamallaan, mikä muuttuu heti kun hymyilyn ja mielistelynkohde kääntää selkänsä.Asley antaa itsestään todella kaksinaamaisen vaikutelman.Laureliinkin tarttunut tuo tyyli, eli hymyillä ja pokkuroida pitää aina suu korvissa, vaikka ei olisi aihetta.

Sarjassa ei ole onneksi montaa Asleyn kaltaista kaksinaamaisia lässyttäjää.No ehkä Valerie ja Eric myös osaa tämän mielistelemisen ja ilmeilyn.Siinäkin on tosi kiero ja laskelmoiva pariskunta.Muut kylässä on hyvinkin suoraluontoisia.Nicolalta esim.puuttuu kaikki pidäkkeet ja kaikki hienotunteisuus.Naisen tahdittomuus ja möläytykset usein jopa naurattaa. Mutta hänkin kyllä osaa mielistellä, jos siitä on hänelle huomattavaa hyötyä.

Äänestä

Tuota noin, eilisen perusteella sain voimakkaan tunteen että Sally on se suuri peto.
Narskut usein osaa pelata ja esittää.

Muuten asian vierestä, olen alkanut taas seuraamaan Laurelin helminauhoja :)))
Eikös kyllästyisi jo, ainakin ns. tavallalinen ihminen.

Äänestä

Mulla ainakin sykkii päässä verisuoni, kun sally teenäisesti käyttäytyy muita kohtaan, on kuin pahin takiainen, josta ei pääse eroon.. ;P
Mun mielestä val, eric, natasha, mark, nathan ja maisie ovat yhtä kieroja ja mielistelijöitä, jotka luulevat rahoillaan olevansa erillaisia..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sitä samaa taas kirjoitti:

katsoa kun ilmiselvästi Sally jahtaa Ashleyta. Aikoinaan jätin myös vastaavan asian takia katsomatta pitkäksi aikaa. En muista ketkä silloin oli kyseessä. Mahtaakohan Laurel lähteä livohkaan?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu