Kolme romanisisarta kuoli Ranskassa

577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Voi ei.
Moottorieteiden matalat kaiteet ovat ilmiselvästi rasistisia, enkä yhtään ihmettelisi että kaljupäinen yliajajaja on rasistisesti kaasuttanut sakalaisvalmisteista natsiwageniaan juuri ennen törmäystä.

Äänestä

Henkilökohtaisesti en sure ollenkaan tätä tapausta.


Onko rasismia, jos en edes itke 6 miljoonaa juutalaista, niin kuin YLEn kanavilla lähes päivittäin esitettävillä holocaust-jutuilla yritetään saada kansa tekemään?

Äänestä

mustalaisia jo moottoriteilläkin juoksentelee?

Tähän astihan ne ovat tyytyneet pystyttämään omia verotuspisteitään moottoriteiden liittymiin, ja vaatimaan ohiajajilta rahaa matkan jatkamisesta.

Jos ilmiö rantautuu suomeen, niin minä ainakin laitan autoon kunnon karjapuskurin. Siihen kun tömähtelevät, niin tömähdelkööt.

Äänestä
  • "Tähän astihan ne ovat tyytyneet pystyttämään omia verotuspisteitään moottoriteiden liittymiin, ja vaatimaan ohiajajilta rahaa matkan jatkamisesta"

    -Ja noita on nähtykkin paljon mutta nyt oli lapsia,tyttöjä.

    Kaksi euroa suihin,kolmella perseeseen??

    Äänestä

olis ollu parempi luku.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


. kirjoitti:

jäi moottoritiellä autojen alle.

http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2012/03/murhenaytelma_ranskalaisella_moottoritiella_3340801.html

EVVK.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu