Wallin teki Bobrikovit

kun lakkautti varuskuntia kielipoliittisin perustein.

Suomen syöjä stefu on ex-minsteri ennen huhtikuuta. katasen on pakko potkia se ahvenanmaalle.
166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Aina täytyy pitää mielessä että suomensyöjä Bobrikov ammuttiin senaatin portaikossa vuonna 1904. Siis 108 vuotta sitten. Tämä on vanha historiankirjoissa kerrottu tosiasia.

Aina joku on syömässä js aina joku vihaisena ampumassa. Maailma ja ihmiset ei edes 100 vuodessakaan opi tekojensa seurauksia, eikä maailma muutu miksikään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aPUrahan anomus kirjoitti:

kun lakkautti varuskuntia kielipoliittisin perustein.

Suomen syöjä stefu on ex-minsteri ennen huhtikuuta. katasen on pakko potkia se ahvenanmaalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu