En ole enää ateisti. Nykyään uskon suureen ja kaikkivoipaan Aku Ankkaan. Tiedän että Aku ankka on olemassa koska Aku Ankan Taskukirjassa niin sanotaan. Ja kaikki Taskarissa on totta koska Aku on sen itse kirjoittanut.
Päästääksesi Ankkalinnaan kun kuolet sinun täytyy vain hyväksyä pelastajamme Hessu Hopo elämääsi. Jos et hyväksy, etkä muutenkaan tee niin kuin taskarissa käsketään, joudut ikusiksi ajoiksi Hanhivaaraan.
Päästääksesi Ankkalinnaan kun kuolet sinun täytyy vain hyväksyä pelastajamme Hessu Hopo elämääsi. Jos et hyväksy, etkä muutenkaan tee niin kuin taskarissa käsketään, joudut ikusiksi ajoiksi Hanhivaaraan.
Vastaukset 22
Vanhimmat
http://www.youtube.com/watch?v=nRK75KQxrjw
:)
Ennen kuin kuulin aku ankasta. En tiennyt että se on olemassa. Mutta jumalan tiesin olevan jo ihan lapsesta asti olemassa jo ennen kuin kukaan minulle siitä kertoi
Kyllä noita pilkkaajia!!!! ja rienaajia!!!!!!! riittää!!!!!!!!!, Aku Ankkaa ei kirjoiteta PIENELLÄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, mutta oletkin selvästi Hanhivaaran ikuisia asukkeja!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vääräuskoinen ANKKA!
Vain elävään Hiireen uskovat pelastuvat.
Jos et ole enää ateisti niin ainakin typerä ja naurettavan lapsellinen olet edelleen. No, kaikki eivät aikuistu koskaan.
Profiilsi kertoo, että olet juuri parin kympin ylittänyt nappula. Juuri ikäisellesi sopivaa tekstiä. Joskin monet ikäisesi ovat kyllä jo kypsempiä.
Ja sulla ei ole profiilia ollenkaan, mitä se kertoo susta?
Se kertoo siitä, että on Eskon kaveri.
Eskon kaverit lilluvat täällä palstalla huutelemassa.
Minäkin olen Esko fani.
Jaakob ja Esko on palstan kovikset ja naisten suosiossa. (nunnat ON naisia)
Totuuden sanoja :)
Jonkun on ihan pakko kertoa se totuus.
Meidän fanikerhossa on suunniteilla kiva T-paita, jonka edessä lukee: "Esko tulee"
paidan takana lukee: "Jaakob menee". Meidän kerhossa kannatetaan tasa-arvoa ja rakastetaan meidän idoleita voimalla.
Mielestäni Atte foorumissa pitää olla maskotteja ja Eke & Jarza sopivat siihen. On täällä ennenkin ymmärretty näitä "erilaisia" persoonia kuten esim.Sherwoodin sefua :-D
I´m in, but my gods are those wisest THE Tiku and THE Taku.
Tästä sitten kuunteluun minun lempibiisini uskostani….
http://www.youtube.com/watch?v=-huFU_9Vjb8
Tiesinkin aina että tässä on jotain niin jumalaista :)))
Vain Jumala voi laulaa vain jumalaisesti….
Lisää Jumalaisuudesta, aah
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=x5c1df-esx8&NR=1
Olet harhaoppinen ja joudut hanhivaaraan. Tietenkin vain ne ovat oikeaoppisia jotka lukevat The Taskukirjaa vain sivulta 52 ja eteenpäin. Lisäksi sivulta 123 pitää toinen lause jättää lukematta muuten hanhivaara kutsuu... Se on pieni joukko joka uskoo Aku Ankkaan oikealla tavalla.
Itse olet harhaoppinen.
Miten kehtaat rienata?
Hanhivaara kirjoitetaan isolla!
Mene suoraan vankilaan etkä saa heittää uudestaan ennenkö opettelet kirjoittamaan oikein.
Me gnostilaiset anknostikot emme suo tukeamme tälle harhaoppiselle ankkailulle, joka ottaa huomioon vain taskukirjojen puolipyhän sanoman, mutta unohtaa anknostisen profeetan Don Rosan, joka selkeästi opetti, että se oli Roope setä, joka alkujaan loi Ankkalinnan ja joka on kaikista korkein, kunnes demiurgi Aku saapui ja sekoitti kaiken.
;-(
Taisi hajota tämä esiankkalainen Hessu_Hopo-usko jo Roopelaisiin, Tikulaisiin, Hiiriläisiin ja ties mihin lahkoihin.
Mutta jotain tuttua tässä prosessissa oli?
Aloittaja haista kukkanen
Anuroin x------------DDDDDDDDDDDDdd
Olet yhä ateisti. Ei riitä, että uskot Aku Ankkaan, vasta kun pidät Aku Ankkaa jumalana, olet teisti.
Aku on jumala eikä se ole sinun tai minun "pitämisestä" kiinni. Miten sinä erehtyväisenä ja vajavaisena ihmisenä olet arvioimaan Akun jumaluutta?