Ministeri Wallinin saama tuki eduskunnalta petaa uutta jytkyä perussuomalaisille seuraavissa vaaleissa. Wallinille tukensa antaneet kansanedustajat vetävät ja työntävät perussuomalaisten vaalirattaita.
Kyllä tää maa on sekasorrossa kun tuollaiselle ministerille annetaan armahdus.http://www.iltalehti.fi/uutiset/201203220160813_uu.shtml
Kyllä tää maa on sekasorrossa kun tuollaiselle ministerille annetaan armahdus.http://www.iltalehti.fi/uutiset/201203220160813_uu.shtml
Vastaukset 8
Vanhimmat
tosiasiallisesti jytky tulee housuunne seuraavissa eduskuntavaaleissa, puolueeseen ei jää kuin aivottomat rääväsuut, oikeasti ajattelevat ihmiset häipyvät persuista vähin äänin.
Että oikein 150 mielenosoittajaa eduskuntatalon edessä, huikauhiaasentään!
Hehheh! Kyllä nyt on viherpunikeilla p-ajat housuissa!
Jytky tulee lapsipeheen ruokakassille,ja sen tuojana sosiialidemokraatit niinkun aina,ne sosilisoi köyhän rahat .muka demokratian hyväksi.
Voiko olla totta, että vain 59 kansanedustajaa oli suomenkansan etujen puolella. Suurin osa kansanedustajista hyväksyi hallituksen ja kansan huijaamisen.
Seuraavissa vaaleissa pitää suhde saada toisin päin. Eli, äänestetään siten, että suurin osa kansanedustajista on kansan puolella.
Sovitaanko näin?
Suomen nykyhallitus siunasi ja vahvisti uuden MAAN TAVAN. Valehtelu on sallittua ja jopa suotava valtionasioiden hoidossa. Samalla tuli siunattua se, että kaikki
valat tai juhlalliset vakuutukset eivät velvoita tai vaadi mitään kunnioitusta vannojaltaan.
Kylläpä on vasemmisto todella oikein köyhien asialla , kun yhteistuumin demarit ja vasurit puolustelevat ALV:n nostoa , joka juuri nimenomaan on tasavero , joka eniten rankaisee juuri vahäosaisempia , mutta onhan tämä jo huomattu , että suomessa ei tavallisen ihmisen etuja puolusta enää muut kuin Perussuomalaiset , ja se tullaan kyllä huomaamaan kunnallisvaalien jälkeen.
Nykyinen oppositio on pääluvultaan niin pieni, että ei se ikinä pääse edes lähelle selätysvoittoa. Nytkin äänestys päättyi selkeään 95 - 59 opposition tappioon.
http://www.eduskunta.fi/aanestysjakauma/3/28/2012
Vaikka kaikki opposition poissaolijatkin olisi saatu paikalle, olisi äänimäärä Persut Kepu noussut vain niiden yhteiseen 76 kansanedustajaan.
Hallituksesta pitäisi saada Vasurit ja Vihreät ulos, niin vasta silloin alkaisi puntit tasoittua, hallitukselle jäisi enää 101 edustajaa. Vasta sillä alkaisi olla merkitystä.
Vaikka oppositio onkin pieni, niin kaikki voi muuttua kun kansalaiset äänestävät isänmaallisia ehdokkaita kaikissa puolueissa. Veikkanpa, että rkp vetää Wallinin tempun johdosta pahasti takapakkia. Ja hyvä niin.
Sitävastoin persut kerää tästä kohelluksesta potin. Ja hyvä niin!