300 laukausta eikä kuollut

Tässä taas näkee että kaikki viihde elokuvat ovat kaukana todellisuudesta, Ranskan terroriepäilty taittu vasta 300 laukauksen jälkeen ja sittenkin taisi kuolla vammoihin joita sai hypättyään ikkunasta.
Viihde elokuvissa terroristejä jahdetaan kovilla laukausten vaihdolla mutta harvoin käytetään 300 laukausta yhden kaatamiseen, eihän sitä enää kukaa uskoisi, mutta elokuvat ja tosielämä ovakin ihan eri asia.
13205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Lavastettu media-ammuskelu. Syntipukki murhattiin.

Äänestä

mitä seuraavaksi tapahtuu. Veikkaan että Rauni-Leena Luukanen puhuu siitä kuinka tämäkin tyyppi oli Illuminaatin mielenhallinnan uhreja.

Äänestä
  • Kyllä siinä mieli murtuu, kun kattoo telkkarista satuja ittestä, ympärillä räjäytellään pommeja ja ammutaan satojen pollareiden toimesta ja lopulta ajetaan mikroaaltokipuaseella silmittömään pakoon ikkunan läpi luotisateeseen.

    Äänestä

  • . kirjoitti:

    Kyllä siinä mieli murtuu, kun kattoo telkkarista satuja ittestä, ympärillä räjäytellään pommeja ja ammutaan satojen pollareiden toimesta ja lopulta ajetaan mikroaaltokipuaseella silmittömään pakoon ikkunan läpi luotisateeseen.

    jos ei ole alunperinkään ollut sieltä terveimmästä päästä.

    Äänestä

False Flag operaatio, poliisit ulkopulella ampuivat paukkupatruunoilla. Se kaveri oli kuollut jo aikoja sitten, Koulu ampumiset teki joku illuminaatin agentti. Näin saatiin rakennettua tarina, että juutalaisten kimppuun on hyökätty. Pressa tulee valtaan ja ilmoittaa, että me tuemme amerikkalaisia terrorismin vastaisessa sodassa täysin.

Äänestä

Mitä ihmeen sekoilua taa hörhöiltä? Ja varsinkin tuolta kuuhörhöltä.

Oikeasti taisi olla se terroristi itse, joka ampui suurimman osan niistä 300 laukauksesta. Siihenhän ei konetuliaseella edes kauaa mene.

Äänestä
  • Eikö se agentti siellä ampunu paukkupatruunoilla tv-kameroita ja lopuksi heitti vangitun syntipukin ikkunasta pihalle komeassa kaaressa.

    Äänestä

Toisaalta taas huviksiä kohti ammutaan tuhansia laukauksia, eikä yhtään osumaa.

Sieluni silmin voin nähdä rambojen juoksevan pitkin riisipeltoja

Äänestä

Hahhhaaaa...ei voi muuta sanoa kuin sen,että tämä viestiketju on sitä parasta salkkarisekoilua pitkään aikaan.

Mutta ei siinä sikäli ole mitään ihmeellistä kun vilkaiseee aloittajan nimimerkkiä.

Hän lienee siis palanut Islannin tulivuorten laavaheitteisiltä rinteiltä heliumpallojen avulla..,ja on saanut eräät kannattajansakin sekoilemaan ihka uuden ja kuvitteellisen
salaliiton parissa.

Äänestä
  • Herran jestas olenko muka väittänyt että Ransakan ampumisessa olisi jokin salaliitto? totesin vaan että tosielämässä laukausten vaihto on paljon kiivaampaa kuin elokuvissa.

    Sehän on totta että Kuussa ei käyty vaan Islanissa:)

    Äänestä

  • jakinboas11 kirjoitti:

    Herran jestas olenko muka väittänyt että Ransakan ampumisessa olisi jokin salaliitto? totesin vaan että tosielämässä laukausten vaihto on paljon kiivaampaa kuin elokuvissa.

    Sehän on totta että Kuussa ei käyty vaan Islanissa:)

    Helkatin hyvä ja hauska huomio muuten Jake!! Epäilen, että olisi parempi kuningatar maallesi kuin Elisabeth on 60v ollut Englannille, epäillen tietenkin että olet mies!!

    Äänestä

  • REMUN ISÄN SYTKÄRI 6656 kirjoitti:

    Helkatin hyvä ja hauska huomio muuten Jake!! Epäilen, että olisi parempi kuningatar maallesi kuin Elisabeth on 60v ollut Englannille, epäillen tietenkin että olet mies!!

    Piirityksen kesto sekä suuri tulitaistelu on herrättänyt huomiota maailmalla, lisäksi ikkunasta hypänneellä oli joitain kytköksiä tiedustelupalveluun.
    Taitaa koko juttu olla bluffi siivittämään Sarkozyn presidentinvaalikampanjaa.

    Missä ruumiit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jakinboas11 kirjoitti:

Tässä taas näkee että kaikki viihde elokuvat ovat kaukana todellisuudesta, Ranskan terroriepäilty taittu vasta 300 laukauksen jälkeen ja sittenkin taisi kuolla vammoihin joita sai hypättyään ikkunasta.
Viihde elokuvissa terroristejä jahdetaan kovilla laukausten vaihdolla mutta harvoin käytetään 300 laukausta yhden kaatamiseen, eihän sitä enää kukaa uskoisi, mutta elokuvat ja tosielämä ovakin ihan eri asia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu