Salailu jatkuu

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/dragsvik-paperit-pysyvat-salassa---paaesikunta-vaikenee/art-1288457314829.html?ref=rss


"Dragsvik-paperit pysyvät salassa - pääesikunta vaikenee"

On tää vain uskomaton hallitus mikä meillä nyt on, salaillaan, kähmitään, kansa on jotain iha sontaa, ...
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

bööö!

Äänestä

kun hommat kusee tai ovat muuten moraalisesti epäilyttäviä, seuraa maassamme aina tämä salailu vaihe.
Vakuussopimus on salainen, Wallinin "puhuttelu" suljetuin ovin ja nyt tämä.

Ihme kun ei salata hallituksen säästöohjelmaa,tosin osa siitä näemmä jää
medialta mainitsematta, olis vähän niinkuin liikaa veronkorotuksia joten jätetään osa julkisuudessa pois.

Äänestä

Täysin turha intti vie verovaroja miljardi tolkulla vuosittain ja parempi olisikin ottaa palkka armeija ja jättää pakko intit pois sillä se ei hyödytä ketään ja on epäkäytännöllinen jne.

Kyllä rahalla on parempia käyttökohteita kun tasapäitten valmistulaitoksella.

Äänestä

Tämä on jatkunut vuosisatoja. Hallitus harjoittaa pelin politiikkaa, jossa kansalaisia ja heidän edustajiaan kyyditään sammutetuin lyhdyin.

Eduskunnan äärimmäinen oikeisto = kokoomus ja rkp.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lehmän pyllyyn, kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/dragsvik-paperit-pysyvat-salassa---paaesikunta-vaikenee/art-1288457314829.html?ref=rss


"Dragsvik-paperit pysyvät salassa - pääesikunta vaikenee"

On tää vain uskomaton hallitus mikä meillä nyt on, salaillaan, kähmitään, kansa on jotain iha sontaa, ...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu