Puolustustahto rakoilee.

Luottavatko politikot liikaa puolustustahtoon ? Kuten Adolf Ehnrooth sanoi aiknaan:Parhaatkaan aseet ei auta jos kansalla ei ole tahtoa puolustaa"

Onko politikot unohtaneet oman kansan jakaessaan sulle,mulle,sulle,mulle ?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niinpäniin ja mitähän täällä olisi puolustettavaa esim. nuorella työttömällä tai muuten huonosti palkatulla, paree lähtä muille maille

Äänestä

Patriotismi on älyn köyhyyttä. Vain hullu tapattaa itsensä ja parempilahjaiset vaihtavat maisemaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ahneet ************ kirjoitti:

Luottavatko politikot liikaa puolustustahtoon ? Kuten Adolf Ehnrooth sanoi aiknaan:Parhaatkaan aseet ei auta jos kansalla ei ole tahtoa puolustaa"

Onko politikot unohtaneet oman kansan jakaessaan sulle,mulle,sulle,mulle ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu