Viikko sitten leikattiin alhaalta oilealta viisauden hammas.Siinä on tikit,jotka sulavat.leukaluutakin hieman joutu poraamaan. Milloin kipu helpottaa. Burana 600mg syön neljästi päivässä.Kipu säteilee myös korvaan.
Viisauden hampaan poiston jälkeinen kipu:(
Alahammas
63714
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Minulta otettiin 1.3.12 viisaudenhammas ja buranaa otin tasan viikon verran. Pientä kipua esiintyi suuta avatessa vielä viikon verran eteenpäin ja se päättyi kokonaan 15. tai 16. päivä tätä kuuta (kaksi viikkoa leikkauksesta). 22. päivä tikit olivatkin jo sulaneet ja tällä hetkellä kohta mistä hammas vedettiin on täysin terve :)
Minun ala viisauden hampaan poisto onkin 2.10. Eka kerta. :(
Uusi aika 1.11.2012 klo 9.15 :(
Seuraava hampaan poisto 28.11. klo 9.15. :( Tämän päiväinen hampaan poisto onnistui hyvin. Ei tullut jälkisärkyä eikä vuotoa haavasta. Eka puudutus piikki sattui. Toinen puudutus piikki ei.
Alhaalta otettiin 6 viikkoa sitten. Särky ei ole lakannut vaan pahentunut. Huomenna lääkäriin. Olisin varmasto jättänyt hampaan paikoilleen, jos olisin tiennyt mikä kärsimysnäytelmä yhden hampaan takia. Vatsa rikki viikkojen särkylääkkeiden syönnin jälkeen, suu ei kestä kylmää eikä kuumaa, kaikki nesteet juotava pillillä, unettomia öitä säryn takia jne.
Itsellä kesti särky noin 3viikkoa..