Itse olen käyttänyt noin puoli vuotta Seroxat-lääkettä, alkuun meni hyvin, mutta nyt viimeisen parin kolmen kuukauden aikana on ollut lisääntyvää väsymystä ja painokin on noussut vähentyneen aktiivisuuden takia, vaikka liikuntaa olen muutaman tunnin viikossa harrastanutkin. Mutta perusaktiivisuus on ollut heikompaa. Ja herkkujen syöntiä ollut joka päivä. Töissä olen pystynyt käymään suht normaalisti, mutta sekin tuntuu olevan vähän siinä ja tässä, että kuinka kauan jaksaa.
Ajoittain on unihäiriöitä ja herään keskellä yötä saamatta enää unta, ja toisaalta nukun niin etten herää edes aamulla, vaikka mikä kello olisi soimassa.
Raskastahan tämä on...
Ajoittain on unihäiriöitä ja herään keskellä yötä saamatta enää unta, ja toisaalta nukun niin etten herää edes aamulla, vaikka mikä kello olisi soimassa.
Raskastahan tämä on...
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.