USA ja kumppanit etenevät ihan Bushin suunnitelmien mukaisesti Clintonin ämmä ulkoministerinä ja samat vanhat haukat puolustusvoimissa kuin Bushinkin aikana.
Ja sama päämäärä, niin sanotun pahan akselin tuhoaminen, eli nyt on tuhottu jo Irak,Afganistan, Libya ja järistetty Tunisiaa, parhaillaan on sitten Syyrian vuoro.
Siinä oheistuotteena sitten on Egyptiä ja Moarokkoakin vähän ravisteltu.
Sarcozy käväsi tappamassa Gaddafin ja varastamassa tämän öljyt, miksei näitä NATO:n tappajia viedä Haagiin. Nyt sinne Haagiin ollaan viemässä Syyrian presidenttiä, koska tämä ei tajua luopua vallastaan vaikka YK ja NATO käskee.
Seuraavana ois sitten Iran, Pohjois-Korea ja siinä sivussa kaikki maat joissa on sosialismijohto kuten Venezuela ja Kuuba.
Iran ei myy öljyä meille nyt koska sitä uhataan sotatoimilla. Ymmärrän Irania erittäin hyvin.
Syyrian presidenttiä myös, miks USA ja NATO-maat saavat mellastaa ja moukaroida mieleisekseen kaikki maat?
Ja sama päämäärä, niin sanotun pahan akselin tuhoaminen, eli nyt on tuhottu jo Irak,Afganistan, Libya ja järistetty Tunisiaa, parhaillaan on sitten Syyrian vuoro.
Siinä oheistuotteena sitten on Egyptiä ja Moarokkoakin vähän ravisteltu.
Sarcozy käväsi tappamassa Gaddafin ja varastamassa tämän öljyt, miksei näitä NATO:n tappajia viedä Haagiin. Nyt sinne Haagiin ollaan viemässä Syyrian presidenttiä, koska tämä ei tajua luopua vallastaan vaikka YK ja NATO käskee.
Seuraavana ois sitten Iran, Pohjois-Korea ja siinä sivussa kaikki maat joissa on sosialismijohto kuten Venezuela ja Kuuba.
Iran ei myy öljyä meille nyt koska sitä uhataan sotatoimilla. Ymmärrän Irania erittäin hyvin.
Syyrian presidenttiä myös, miks USA ja NATO-maat saavat mellastaa ja moukaroida mieleisekseen kaikki maat?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ja Israel on valmiina aloittamaan vaikka kolmannen maailmansodan kuhan saa vain luvan USA:lta alkaa pommittamaan Irania.
Maailmassa on juuri nyt todella vaarallinen tilanne, mutta täällä me vaan puolustellaan USA:n ja NATO:n väkivaltaisuuksia ja lastentappamisia ja uskotaan näiden propagandaan. Syyriassa on tapettu lapsia joojoo, ajattelis vaan USA ja NATO kuin paljon he on tappaneet lapsia, naisia ja muita siviilejä Irakissa, Afganistanissa ja Libyassa.
USA ja NATO: Ranska ja Englanti ensimmäisinä saavat mitä ilmesimmin tappaa ihan niin paljon kuin huvittaa.
He jotka luovat valuutan olemaan, ovat kaiken de fakto kontrolloijia. Siksi he määräävät, ja nyt he tekevät paljon töitä jotta viimeiset muutamat maat joilla on vielä vapaa valtion valuutta jolla rahoittaa yhteiskunta liitettäisiin korkovelkaorjiksi muiden maiden joukkoon.
Tästä on kyse, ja haastan kenet tahansa todistamaan ettei näin ole.
Suomen pitäisi nopeasti erota tästä EU-USA-NATO -tyranniasta jossa varallisuusimuri on jo imemässä suomineidon sisuskaluja kiihtyvään tahtiin. Ensimmäinen isompi tuskanhuuto voi suomineidon kohdalla päästä ilmoille jo ennen seuraavien kesälomien loppumista.
Ainahan kysymys on ollut öljystä näissä "rauhan operaatioissa". Jokainen maa, jota nato "suojelee" on rikasta öljyaluetta. Muslimivaltioissa tämä rakkaus tiedetään ja se on oiva kiristyskeino pyrkiä islamilaiseen maailmanvaltaan. Tuon hulluuden näkee sokea reettakin. Erilaisissa kulttuureissa ns. järkikin on täysin erilaista. Marxin järki on oma lajinsa. Muslimien järki on toiselta planeetalta, kuten katolilaisen maailman ja protestanttisenkin. Juutalaisen ajattelun järki on myös täysin poikkeava näistä kaikista ja tietysti kaukana ns. kristittyjen järjestä. Näillä mennään, mutta mihin ja miten?
Tuhoon johtaa tuo tie. Koska uskotaan USA:n propagandaan niin kukaan ei vastutele, ei osoita mieltään, ollaan ihan hiljaa kun maailma kaatuu:(
Kyllä minä näen pahuuden, ja se pahuus tulee Bankstereiden USA:n NATO:sta ja YK:sta.
Suomikin on jo kahlittuna orjana banksterien kettinkeihin. Kohta tulee banksterien tankkiautot ja vie vedet. Uraanit, kullat ym. ryöstetään jo.
Oma armeija ajetaan alas ja tilalle tulee banksterien armeija.
Koskakohan se ns."pedon mikrosiru" pakkoasennetaan meihin. Käsittääkseni USA:ssa alotetaan jo ensivuonna. Käteisen rahan poistamiseen pyritään jo kovaa vauhtia. Siinä mikrosirussa on kuulemma sitten mielen hallintaankin kykeneviä ominaisuuksia.
muistakaa murhata sirun asentajat jos ja kun se tehdään ase
ohimollamme. Heiltä loppuu asentajat aika pian.
Kansanradio-ohjelmassa oli jo kaksi hullua jotka toivoivat mikrosiruja asennettavaksi itselleen. Uskomatonta.
venäjä rakastaa syyrian virallista johtoa, kuten kiinakin. lempi leiskuu öljyn tähden natomaidenkin taholta tulisena. valitettavasti siinä pikkulapsia ja tavallisia siviiliihmisiä kuolee pilvinpimein.
Kun USA ja NATO provosoivat noita mielenosoituksia ja usuttavat ihmisiä tappelemaan ja lapsia pitetään mukana jonkinlaisina ihmiskilpinä, niin enpä syyttäis yksistään Syyrian johtoa kaikesta pahasta.
Syyriahan oli ihan avoimesti julistetussa "Pahan akselissa" jonka sepusti Bush kavereineen jo ennen Iraki sotaa.
Siis miksi kukaan ei osoita mieltään tällaista toisiin maihin tunkeutumista vastaan!
Millä oikeudella sinne Syyriaankin mentiin? Entäs Irakiin? Entäs Libyaan?
Siis USA:lla ja NATO-kavreillaan on DIKTATUURI maailmassa juuri nyt.
NATO-DIKTATUURI.
Venäjän ois pitänyt suojella muitakin sosialistisia maita NATO:n tuhoja vastaan: Libyaa, Irakia, Egyptiä.
Irani on nyt todella vaarassa seuraavana Syyrian jälkeen. Ja sitten Pohjois-Korea.
Senjälkeen alkaa Kuuba ja Venezuela olla vaarassa.
On se kyllä kumma, että niin harva ihmislapsi ajattelee omilla aivoillaan, suuri massa uskoo USA:n ja muitten NATO-maitten propagandaan, jota länsimedia suoltaa yötä päivää.
Media on osa USA:n ja NATO:n propagandakoneistoa.