Viime vuoden turhimmaksi julkkikseksi on valittu presidenttiehdokkaana olleen Pekka Haaviston (vihr) puoliso Antonio Flores.
Valinnan teki Turhat julkkikset -yhdistys.
Flores valittiin turhimmaksi julkkikseksi siitä huolimatta, että hän on ilmoittanut vetäytyvänsä julkisuudesta.
Yhdistyksen mukaan titteliin riitti kuitenkin se, että "kampaajana työskentelevä Flores pyöri mediassa viime syksynä niin, että karvat pöllysivät". Tämä teki Floresista "Suomen hovi-hiusmuotoilijan".
Vuoden turhin julkkis on valittu vuodesta 1994 lähtien. Viime vuonna turhimmaksi julkkikseksi valittiin toisen kerran Johanna Tukiainen.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/antonio-floresista-suomen-turhin-julkkis-/art-1288459189510.html
Hyvin valittu!
Suomen turhin julkkis valittu!
30
274
Vastaukset
- yYÖKKKK
Näkee että sillä on HIV.
- hyppytaudit
Jos olisin kammattavaksi menossa, vaatisin että kumikintaat kädessä sitten operoi koko ajan. Eikä saa tulla yhtään verinaarmuja saksilla, varmana.
- AsiatonKommentti
hyppytaudit kirjoitti:
Jos olisin kammattavaksi menossa, vaatisin että kumikintaat kädessä sitten operoi koko ajan. Eikä saa tulla yhtään verinaarmuja saksilla, varmana.
Onkohan moskeijasta kysytty mielipidettä asiaan?
- seppo myllykirkosta
kokoomuksen paskat hirtetään piikkinaruun saatanan loiset
- Kotoisa fiilis
Terve suomalaishenki on tällä palstalla kauneimmassa kukassansa. Tää ei petä.
- Anti Homo
Eikö ne olekaan Vihreästä Liitosta nuo homoseksualistit ja munansa anaaliaukkoon tökkääjät?
- 27
Loukkaava, mauton ja ajattelematon valinta. Piti ihan käydä katsomassa yhdistyksen nettisivulla, mistä on kyse. Pelleporukka ilmoittaa yhdeksi tehtäväkseen vaikuttamisen iltapäivä- ja aikakauslehtien sisältöihin. Sallikaa minun nauraa, silleen vaivautuneesti tuhnaisten. Miksi yrittää nostaa lehtien tasoa itsensä yläpuolelle, eh eh.
- Akiika
Hieman kumma valinta kyllä. Tarjolla titteliin olisi ollut monia mielestäni sopivampiakin vaihtoehtoja, esimerkkinä vaikkapa viime vuoden loppupuolella jatkuvasti keltaisen lehdistön otsikoissa ollut ja myös omissa blogeissaan avoimesti suhdettaan vatvonut pariskunta Jussi ja Saana Parviainen. Floreshan ei käsittääkseni ole tieten tahtoen hakenut julkisuutta (oman käsitykseni mukaan turha julkkishan on henkilö, joka hakee julkisuutta julkisuuden itsensä vuoksi), vaan saamansa omaehtoinen julkisuus oli pääosin tavanomaista toiselle kierrokselle yltävän presidenttiehdokkaan puolison saamaa julkisuutta. Jos yhdistyksen tarkoitus on ollut tuoda esiin, että poliitikkojen perhe-elämän näkyminen julkisuudessa on ylipäänsä turhaa (eivätkä suinkaan sitä, että taustalla on ollut mahdollinen ennakkoluuloinen suhtautuminen homoja kohtaan), niin yhtä lailla olisivat voinee "palkita" Floresin rinnalla myös Jenni Haukion, joka hänkin oli yhtälailla otsikoissa vaalien alla.
- ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sano yksi Suomalainen "julkkis" joka ei olisi turha. Suomi on maa jossa lehdistöllä on krooninen pula "julkkiksista" ja niitä tehdään vaikka väkisin. BB talosta pudonneet ovat jo julkkiksia ja niiden avioita ja eroja kuulutetaan lehdissä. Ravintolajonossa mennään ohi jo sillä perusteella että on nussinut jotain läskituksua. Sairas maa. Hyi helvetti sentään.
- silmäroska
Jos Suomessa valittaisiin turhin yhdistys, niin se olisi tuo Turhat Julkkikset ry.
Nettisivutkin ovat kuin apukoululaisen tekemät, vitsit idioottimaisia ym. - äly hoi!
Jenni Haukio oli paljon turhempi!
- Pitkätukka!
> Eikä saa tulla yhtään verinaarmuja saksilla, varmana.
Kerran on minulla parturireissulla tullut verta. Oli just lähelle 16:00 kello, ja kolmikymppisellä parturirouvalla taisi olla jo kiire ja mielessä lasten haku päivähoidosta.
Työnsi saksen kärjellä hiusten läpi ohimoon. Tunsin kun pisto tuli ja vedin päätä kauemmaksi, ja muijan reaktiona oli tulla saksineen perässä samaa vauhtia. Vertahan siitä tuli. Muija säikähti kun oli sakset veressä, meni ihan sokkiin.
Sanoin että antaa nyt olla, tehdään homma loppuun kun ei verta tuon enempää tule. Muija lupasi lopuksi leikkauksen puoleen hintaan, ja tyydyin tarjouksen. Ikinä en enää mennyt uudesta.
Jos olisi joku hiv-äijä ollut hommissa, olisin kyllä pelännyt ihan saa-t-anasti tollasen hiusten veripesun jälkeen.- Mistä tiedät
ettei sillä naisella ollut hiviä? Vai luuletko, että hiv tarttuu vain kun olet kiihottunut?
- musta muna
Mistä tiedät kirjoitti:
ettei sillä naisella ollut hiviä? Vai luuletko, että hiv tarttuu vain kun olet kiihottunut?
Musta muna houkuttaa juuri kuvatun kaltaisia tapauksia, kiitos Schengen sopimuksen on meilläkin täällä tätä jenkkien laboratoriotautia.
- ¤¤¤¤
Mitäs tosta nyt sit sai palkinnoks? Onko valittu myös tuntemattomin julkkis ja tunnetuin tavis? Mitä niistä kostuu? Lähettääkö joka maa edustajan mm-skaboihin?
- Tuksun painajainen
> Onko valittu myös tuntemattomin julkkis
Minkähänmoiseen nettiäänestykseen ääniä hakkeroimalla voisi saada järkättyä Tuksun sijanumerolle 1. tällä listalla?
Voisi siinä ällöpullukalle tippa vierähtää poskelle.
- no voi p#rse sentään
Voihan sateenkaari sentään..
Antonio on sentään ulkomaalainen ja kaikenlisäksi homo. Kiintiöhomoille on aina tarvetta kokkiohjelmista lähtien, että persut oppii suvaitsevaksi.
Luulisi, että joku Turhat Julkkikset ry on juuri joku homopulju kun, me muut luetaan parturissa teknaria niin Antonio ja sen frendit selaa seiskaa ??
Kuseeko omat kintuille, kun tänä vuonna ei kaikki kiintiöhomot, sateenkaariperheet ja muut moniavioiset pääsetkään linnan juhliin julistamaan, miten yönsä viettää??- Homma-2
Minä ainakin haluaisin tilata Antonion kotiin tekemään huusholliin uuden, menevän sisustuksen.
Tuossa ei edes pitäisi ainakaan heterolle olla sitä verinaarmujen uhkaa niinkuin saksihommissa on?
- Turhien julkkisten
kuvilla voi pyyhkiä percettä !
Paitsi että joku julkkishan voi jopa ilahtua siitä..
hohohohohhhhhhhhhhhhhh- Tosi on.
Kyllä, se pääsee kaipaamansa kohteen lähelle.
- ..
Julkkikset on aina turhia. Niistä jauhaminen osoittaa vain sen, että ne ei ole sinulle turhia.
- Sylkykupit
Ilman julkkiksia ja ilman poliitikkoja elämä olisi aika lailla köyhempää.
Ketä täälläkin sitten haukkuisi, toinen toisiammeko? Jos ei meinaan olisi nuo ammatikseen haukuttavat nimet meillä olemassa. - Oho, tuli totuus.
Turhista turhin; kommentoi julkkisten kommentoijaa...
- sitähän täällä
Sylkykupit kirjoitti:
Ilman julkkiksia ja ilman poliitikkoja elämä olisi aika lailla köyhempää.
Ketä täälläkin sitten haukkuisi, toinen toisiammeko? Jos ei meinaan olisi nuo ammatikseen haukuttavat nimet meillä olemassa.vähän väliä tehdään...
- Ensi vuonna
sitten voisi valita voittajaksi yhdistyksen itsensä, kun eivät näytä erottavan henkilöitä, jotka pyrkivät julkisuuteen ja turhina.
Antonio joutui julkisuuteen pelkästään puolisonsa vuoksi, joka hänkään ei ole turha julkkis.
Oikeita turhia julkkiksia ollut vaikka kuinka paljon. - homohan
tuo on!
- väärä valinta
Olihan se nyt itsestäänselvää että tavallinen maalaispoika- parturi repäistään kansainväliseenkin mediamyllytykseen ja häntä haastatellaan kuin olympiavoittajaa niin kyllähän siitä innostuisi kuka vaan.
Nyt sitten kun ei tullutkaan pressan puolisoa niin vahingoniloiset heterot "kostavat" tällä tavoin. Noloa. Tosi noloa.
Turhaksi julkkikseksi pitäisi valita ne jotka sinne itse itseään väkisin tyrkyttävät eikä tällaista joka on nostettu.
Vahingoniloisille muistutukseksi että tuolta kaksikolta ei pätäkkä lopu ja posiitiivisella asenteella heidän elämänsä on kaikin puolin rikkaampaa kuin kateuteen ja katkeruuteen hukkuvilla.- hohohohhhhhhhhhhhhhh
hohohohohhhhhhhhhhhhhhhhh
Tyhjyys ja kylmyys jokaisessa käänteessä, siis elämä tyhjääkin tyhjempää...
Ihminen kun ei tule tyytyväiseksi perseeeseen hinkkaamalla, vaikka olisi kuinka positiivinen... vaikka olisi hiv-positivinen...
- 3rvrfgbwrhnö
suomen turhin julkis on robin
- "mua pelottaa"
Titteli kuuluu Jani Toivolalle
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974309Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293243No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351358
- 10979
- 141958
- 6904
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12842Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124786- 11780