apua kiitos!

idone

Olen nyt ihan hirveän hermostunut, sillä minua pelottaa jos olisinkin raskaana.
Olen 17-vuotias ja aloittanut seksin viime vuonna. Harrastin seksiä poikaystäväni kanssa heti menkkojeni jälkeen, eli onko mahdollista tulla heti menkkojen jälkeen raskaaksi, onko silloin edes munasolua johon siittiöt voisivat kiinnittyä? Minulla ei ole ollut mielestäni oireita että olisin, muutakuin väsymystä, jota on kyllä aiemminkin ollut. Olen aivan hermoraunio ja nyt pitäisi odottaa n.viikko että voisin tehdö raskaustesti... apua..

4

96

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -o-

      On mahdollista tulla raskaaksi heti menkkojen jälkeen.

      • huooohh

        Niin. Vaikka ovulaatio ei heti silloin tapahtuisikaan, siittiöt voivat elää useamman päivän, jolloin ovulaatin aika voi hyvin jo ollakin, jos kierto ei mikään kovin pitkä.


    • heha

      missä on se kuuluisa kondöömi.. tai e pillerit. ei varmaan kannata ilman niitä tehdä mitään. muutaku sormipeliä

    • .............

      Tai jos odottaisit vielä pari vuotta ja harrastaisit seksiä vasta sitten, kun on tarpeeksi järkeä päässä. Ehkäisystä huolehtiminen ei ole mitään ydinfysiikkaa, toisin kuin tämänkin palstan perusteella voisi luulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      109
      2710
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1724
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      15
      1710
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      261
      1591
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      9
      1552
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      26
      1256
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      26
      1135
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1052
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      81
      1015
    Aihe