http://www.google.fi/url?sa=t&rct=j&q=perussuomalaiset&source=web&cd=2&ved=0CDgQFjAB&url=http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2012/04/1523140/nailla-puolueilla-okyimmat-toimistot-perussuomalaiset-rkp-ja-kokoomus&ei=Qtp7T8OzMon2sgbr0MGrCQ&usg=AFQjCNFFqSezNOn38-UKpPN76FYmxRDZ2g
Kyllä tuo soinin timpan sakki on sittenkin pelkkiä persuja, eikä missään nimessä Perussuomalaisia !
Nyt soini kumppaneineen osti uuden puoluetoimistonsa "herrojen" korttelista, veronmaksajien rahoilla !
Normaali perussuomalainen ei edes haaveilisi pesiytyvänsä moiseen "herrojen" narrien ja pitkäkenkäisten emärosvojen porukkaan!
Kusi on kohonnut soinin timpan humeettikoppaan, ja pahemman kerran ! VALITETTAVASTI !
Late Lapista. SSSS Ry!
PERSUTKO PERUSSUOMALAISIA ?
13
91
Vastaukset
- Nooh,.. tuossa on
ainakin tallessa rahat sijoituksen suhteen, eli Eiran ja Ullanlinnan alueella neliöhinnat ovat kaikista kovimpia. Jos puoluetoimiston tiloihin tehdään remppa, niin neliöhinnat nousee kaksinkertaiseksi, eli hyvä sijoitus. Soinilla lienee matikkapäätä enemmän, kun hakeutuu rahanhajun tuntumaan.
Karttaan jos vilkaisee niin on lähimain suora linja eduskuntaan, jos suunnnistustaito on hukassa. Sinne osaa Katainenkin Saariselällä vietetyn viikon jälkeen.
Tiehöylämies.- Late Lapista.
Onko tenavatähti katalainenkin siirtymässä persujen puoluekioskiin asumaan?
Late Lapista. SSSS Ry! - Kokoomus on siitä
Late Lapista. kirjoitti:
Onko tenavatähti katalainenkin siirtymässä persujen puoluekioskiin asumaan?
Late Lapista. SSSS Ry!huono puolue, että siinä älykkyys osamäärä laskee, joten Kataisenkin olisi paras
liittyä persuihin, niin huomaisi rahavarojen keräämisen kotimaahan olevan tuottavampaa toimintaa.
Soinihan on kovasti yrittänyt nostaa Kataisen älykkyys osamäärää huonoin tuloksin
Paljonkos nuo Portugalin pankkitukiin sumplatut rahat ovat tuottaneet Suomelle?
Kreikka ostelee sotakalustoa velkavaikeuksissaan, joten on kummallista tukipolitiikkaa.
Arhinmäki on kanssa kuin vanha ukko, jolla on tekohampaat hukassa.
Mutta jospa ne löytyisi persujen toimistossa. - RAHAT TALLESSA
JA OSTIKIN KORTTEERIN PALJON HALVEMMALLA KUIN OLI ALUEEN KESKIHINTA
ELI HELEVETIN HYVÄ KAUPPA
TIMPPA ON BISNEESS MIES PISTI RAHT VARMAAN TALTEEN
- yx vaa
onko Late kääntänyt takkisa ja ruvennu vastustaa persui vai mikä on menny ny sinne humaniittikoppaan....
- Late Lapista.
Takinkääntöä ei ole enään olemassakaan, se on nykyisin kompromissia, tutti jurppilainen on määrännyt niin !
Ja Timo Soininkin on helppo leikkiä bisnis gurua, kun kansa maksaa viulut, minun olisikin ehkä pitänyt kysyä jotta ovatko persujen johto enään perussuomalaisia ?
Soinin Timoa en ole koskaan pitänytkään polliittista pelleä kummempana ! Ihan tavallinen omien taskujen täyttäjähän Soini on !
Late Lapista. SSSS Ry!- EIpersuille
muistaakos Late miten persut vastustivat puoluetukia aikoinaan, nyt kun itselle tuli iso potti, ovat asiasta hiiren hiljaa, että selllaisia persuja. Nyt sitten pröystäillään veronmaksajien rahoilla, eivätkä edes häpeä.
- persut pois
EIpersuille kirjoitti:
muistaakos Late miten persut vastustivat puoluetukia aikoinaan, nyt kun itselle tuli iso potti, ovat asiasta hiiren hiljaa, että selllaisia persuja. Nyt sitten pröystäillään veronmaksajien rahoilla, eivätkä edes häpeä.
muistaako yleensä kukaan kun ennen eduskunta vaaleja persut lupasi jakaa puoluetuet köyhille toreilla.... ei ole jakajia näkynyt täällä päin ainakaan, tuskin muuallakaan.Varmaan on taas seuraavissa vaaleissa tavoitteena oppositio josta voi suureen ääneen vastustaa mitä vaan, eikä tarvi pelätä kansan suosion menetystä kun vastustaa sellaisia juttuja jotka on kuitenkin tehtävä tavalla tai toisella.,vastustamme.... vastustamme kaikkea, mutta emme kuitenkaan suostu tekemään mitään millään lailla.
- Kyllä persut olivat
persut pois kirjoitti:
muistaako yleensä kukaan kun ennen eduskunta vaaleja persut lupasi jakaa puoluetuet köyhille toreilla.... ei ole jakajia näkynyt täällä päin ainakaan, tuskin muuallakaan.Varmaan on taas seuraavissa vaaleissa tavoitteena oppositio josta voi suureen ääneen vastustaa mitä vaan, eikä tarvi pelätä kansan suosion menetystä kun vastustaa sellaisia juttuja jotka on kuitenkin tehtävä tavalla tai toisella.,vastustamme.... vastustamme kaikkea, mutta emme kuitenkaan suostu tekemään mitään millään lailla.
halukkaita menemään hallitukseen mukaan, mutta ei Kaitaisen asettamilla ehdoilla.
Katainen toimii samoin periaattein kun huijari, joka myy kultaa kultana, vaikka se ei ole sitä.
- yx vaa
no jo on vahvaa tarinaa Latelta, enpä olisi uskonut.... olen saanut sellaisen käsityksen että Late on persujen kannattaja henkeen ja vereen... olemme jossain vaiheessa kinastelleetkin siitä, kauan sitten, en muista enää nikkiäni, mitä silloin käytin, siitä on niin kauan, olisi ollut hauska lukea näin jälkeenpäin.Vai muistanko aivan väärin, jos Latea persuna pidin.Se minun humaniittikoppa on joskus aika harva.
- KENEN UUTISIA LUET
ltalehti on suomalainen, poliittisesti sitoutumaton ??? iltapäivälehti.Se perustettiin vuonna 1980 Uuden Suomen iltapäiväpainokseksi. Iltalehden kustantaja on Alma Media -konserniin kuuluva Alpress ja lehden vastaava päätoimittaja on Kari Kivelä.
Iltalehti ilmestyy kuutena päivänä viikossa, maanantaista lauantaihin. Lauantaisin ilmestyvä lehti on myynnissä koko viikonlopun ja sisältää myös Viikonvaihde-liitteen.
Kuten kilpailijaansa Ilta-Sanomia Iltalehteä myydään irtonumeroina. Koko lehden keskilevikki vuonna 2010 oli 107 052 kappaletta (LT 2010[2]) ja viikonvaihdenumeron keskilevikki 136 245 kappaletta. Lukijoita lehdellä oli syksyllä 2010 ja keväällä 2011 keskimäärin 590 000. Sekä levikissä että lukijamäärässä Iltalehti jäi Ilta-Sanomista jälkeen (KMT Lukija Syksy 2010/Kevät 2011
Vuoden 2010 Kansallisen mediatutkimuksen mukaan Iltalehti on menettänyt kahdessa vuodessa 49 000 lukijaa.
---------
Alma Media Oyj (myös Alma) on sanomalehtiin ja verkkopalveluihin keskittyvä mediakonserni. Yhtiö julkaisee yli 30 lehteä, pitää yllä verkko- ja mobiilipalveluja, harjoittaa paino-, jakelu- ja kustannustoimintaa ja jakaa talousinformaatiota. Yhtiön tunnetuimmat tuotteet kotimaassa ovat Aamulehti (KOK) Iltalehti ja Kauppalehti ja asuntokaupan verkkopalvelu Etuovi.com. Yhtiöllä on Suomen lisäksi omia toimipisteitä kymmenessä maassa. Franchising-sopimukset mukaan lukien toimintaa on kaikkiaan 29 maassa ja neljässä maanosassa. Vuoden 2010 aikana Alma Mediassa työskenteli keskimäärin kokoaikaisiksi muutettuna, ilman jakajia 1 805 henkilöä[2]. Lehdenjakajia oli keskimäärin 962 henkilöä[2].
Konsernin tuotoista noin puolet muodostuu mediamyynnistä ja noin 40 prosenttia levikkimyynnistä. Liikevaihto vuonna 2010 oli 311,4 miljoonaa euroa, ja liikevoittoa kertyi 13,9 prosenttia liikevaihdosta. Yhtiön osake on listattuna Helsingin pörssissä. Suurin omistaja yhtiössä on seinäjokelainen Ilkka-Yhtymä Oyj
Alma Median edeltäjäyhtiöiden juuret ulottuvat 1800-luvun puoliväliin, kun Suomalaisen kirjallisuuden seura käynnistää Uusi Suomi –lehden painamisen 1849. Vuosisadan molemmin puolin perustetaan nykyisen Alman suurimpia sanomalehtiä: Satakunnan Kansa[20] (1873), Aamulehti[21] (1881), Kauppalehti[22] (1898), Pohjolan Sanomat[23] (1915), Kainuun Sanomat[24] (1917) ja Lapin Kansa[25] (1928). Iltalehti[26] ilmestyi ensi kerran 1980 Uuden Suomen kolmanneksi painokseksi.[27]
Vuonna 1988 Tampereen Kirjapaino Oy ja Uusi Suomi yhdistetään erääksi Suomen merkittävimmäksi sanomalehtien kustantajaksi. Yhtiö nimettiin myöhemmin Aamulehti-yhtymä Oy:ksi.[28] Aamulehti-yhtymä julkaisi ensimmäisinä vuosina Aamulehteä, Iltalehteä ja Kauppalehteä. Myöhemmin siihen yhdistyvät Lapin Kansa (1995), Satakunnan Kansa (1996), Pohjolan Sanomat (1998) ja Kainuun Sanomat (1999). [27]
Vuosien mittaan yhtiö laajentaa toimintaansa sanomalehdistä verkkolehtiin, televisioon ja radioon. 1996 Aamulehti-yhtymä aloittaa sanomalehtien julkaisemisen päivittäin suljetussa verkossa. Teknillisen Korkeakoulun verkossa julkaistu OtaOnline sisältää Aamulehden, Kauppalehden ja Iltalehden materiaalia. OtaOnline on Suomen ensimmäinen verkkolehti.[27]
ONGELMAJÄTETTÄ
5.4.2012 11:05
0
Sulje
ON TIEDOSSA..ILTALEHTIHÄN ON KOKOOMUSMEDIAN JUORULEHTI
KOKOOMUSMEDIAA
5.4.2012 11:13
0
Sulje
MTV3 (puhekielessä usein Maikkari) on Suomen katsotuin kaupallinen televisiokanava.[1] Kanava sai alkunsa vuonna 1957 perustetusta Oy Mainos-TV-Reklam Ab:stä (MTV), joka alun perin esitti ohjelmistoaan Yleisradion televisiokanavilla. Vuonna 1982 yrityksen nimi muuttui MTV:ksi ja vuonna 1985 perustettiin Kolmoskanava, jolla MTV3 aloitti vuonna 1993 omana valtakunnallisena televisiokanavanaan. MTV3:n digitaalijakelu aloitettiin digi-tv:n tulon myötä.
Alkujaan MTV:n omisti joukko mainostoimistoja. Vuonna 1998 se siirtyi osaksi Alma Media Oyj:tä. Keväällä 2005 yhtiön omistus siirtyi Alma Medialta ruotsalaiselle Bonnier AB:lle ja Proventus Industrier AB:lle. Vuonna 2007 ruotsalainen viestintäyhtiö Bonnier AB osti Proventuksen osakkeet ja omistaa yhtiön Nordic Broadcasting Oy -yrityksensä kautta. Lisäksi MTV Oy omistaa Subin, Radio Novan Canal n AVAn ja joukon maksukanavia. - Late Lapista.
Kyllä minä perusuomalaista äänestin ja naista joka on saanut jotakin muuttakin aikaan, kuin pelkkää parranpäristelyä, otapas selvää mikä emäntä Liisa Mariapori on, hänet olisi pitänyt saada eduskuntaa Lapista, mutta kun ei, sinne pääsi Lapista joku tuntematon ja avuton teini persujen listoilta!
Late Lapista. SSSS Ry!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p595940Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "793369Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242581No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol402145- 202095
Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621843Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61649Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy83124281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201226Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah811085