Vedin vain housut jalkaani ja ryntäsin komentosillalle. Tuliko hätäpuhelu hänen hyttiinsä.
http://www.youtube.com/watch?v=SakhYIzjxC4&feature=player_detailpage
Eikö hätäpuhelusta ole muuta nauhotusta? Mistä näkee jos joku kertoo satuja. Heiluvatko korvat vai kasvaako nenä. Onko tässä mitään ristiriitaisuuksia, Onko kenenkään Marillan matkustajan tarinoita kuultu.
Yllätetty housut kintuissa
12
154
Vastaukset
- Puupää Antero
Voisitko tulla apuun ja pyytää myös silja Eurooppaa apuun. Kukaan ei vastannut hänelle. Kapteeni oli pyjama päällä hytissään. Mariellan ja Silja-Euroopan keskustelu on kaksisuuntaista. Mikseivät keskustelleet Estonian kanssa enempää kysyäkseen tilanteen kehittymistä.
- Markus setä
Kapteeni käski käynnistämään vanhan tutkan kun Estoniaa ei näkynyt. Vanhassa tutkassa näkyivät kaikki muut laivat paitsi Estonia,. Näkyivätkö uudessa tutkassa muut laivat. Jos näkyivät niin miksi epäillä tutkan rikkoutuneen. Tällaista miestä ei pystytä ristikuulustelemaan paljastaakseen satuilunsa. Miksi hän satuilee.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SakhYIzjxC4#t=102s - Myrskyn silmä
Eikö merellä ollutkaan kova merenkäynti, mikä takia Estoniakin upposi. Ei sitä noin vain myrskyssä liu'uta ja hiljennellä vauhtia.
http://www.youtube.com/watch?v=SakhYIzjxC4&feature=player_detailpage#t=192s- pullinen pertsa
Meressä oli paljon ihmisiä, jotka huusivat. Ei se hhuto ainakaan komentosillalle ole voinut kuulua ja tuskin edes kannellekaan sellaisessa myrskyssä ja miksi hukata energiaansa tuollaisessa tilanteessa huutamiseen. KYLMÄ KANGISTAA. Missä ne ruumiit on jotka hukkuivat aluksen ulkopuolelle. Onko ajeletinut rantaan jälkeen päin.
http://www.youtube.com/watch?v=SakhYIzjxC4&feature=player_detailpage#t=269s - Onnettomuus vai ei?
Estonian uppomisen syy löytyy Amerikkalaisten tv dokumentista jossa mm:ssa sanottiin, että vasemmassa kyljessä ilmeni iso räjähdys elikkä metalli oli taipunut ulospäin ja sitten vielä kun oli väitetty ettei aluksen vieressä ollut ruumiitä niin oli kuitenkin joten virallisessa dokumentissa väitettiin ettei uppoamisen syy ollut kuin keulavisiirin heikko rakennevika no jotain sinneppäin se oli.
Pyytäkää tv:tä esittämään tuo Amerikkalaisten tekemä dokumentti uudestaan nähtäväksi, Suomitv voi olla kiinnostunut kun siellä niitä onnettomuusdokumentteja esitetään.
Pyytäkää niin, että ensin tuo virallinen ja sen jälkeen Amerikkalaisten tekemä parään esitettäväksi JIM voi olla myös kiinnostunut.
Heti kun joku muu tekee dokumentteja niin aina löytyy vastapuhuja elikkäs olisi korkea aika nähdä mitä oikeen tapahtui ja miksi kun kerran keskusteluja se herättää vielä tänäkin päivänä. - jfkbqksurtk
Onnettomuus vai ei? kirjoitti:
Estonian uppomisen syy löytyy Amerikkalaisten tv dokumentista jossa mm:ssa sanottiin, että vasemmassa kyljessä ilmeni iso räjähdys elikkä metalli oli taipunut ulospäin ja sitten vielä kun oli väitetty ettei aluksen vieressä ollut ruumiitä niin oli kuitenkin joten virallisessa dokumentissa väitettiin ettei uppoamisen syy ollut kuin keulavisiirin heikko rakennevika no jotain sinneppäin se oli.
Pyytäkää tv:tä esittämään tuo Amerikkalaisten tekemä dokumentti uudestaan nähtäväksi, Suomitv voi olla kiinnostunut kun siellä niitä onnettomuusdokumentteja esitetään.
Pyytäkää niin, että ensin tuo virallinen ja sen jälkeen Amerikkalaisten tekemä parään esitettäväksi JIM voi olla myös kiinnostunut.
Heti kun joku muu tekee dokumentteja niin aina löytyy vastapuhuja elikkäs olisi korkea aika nähdä mitä oikeen tapahtui ja miksi kun kerran keskusteluja se herättää vielä tänäkin päivänä.Mä en tiedä minkä tason älykkyydellä tänne jenki kirjoittaa, mutta pitäis nyt jonkin asteista älykkyyttä ilmetä. Sä puhut reijästä. Miten sitten se ylös nostettu visiiri. Miksi se olisi ylipäätään irronnut ja nostettu ylös nähtäville jos reikä kyljessä olisi upottanut aluksen. Tässä nyt menee puurot ja vellit sekaisin. Visiiristä on jopa kuva netissä, Miksi visiiri olisi irronnut keulaportin lisäksi jos reikä kyljessä olisi riittänyt upottamaan aluksen. VAI ALATTEKO USKOMAAN MINUN TEORIAANI ETTÄ ALUS EI EDES UPONNUT. Tuo teoria selittäisi kaiket ristiriitaisuudet. Samoin Palmen murhan ristiriitaisuudet selitetään ettei miestä edes tapettu. Kumpaa te uskotte järkeä vai kusettajia.
- TeeÄmmä.
Hehheehörhhör..
Nyt kun kaikki eivät ilmeisesti enää jaksa pölyttää tuhkaa Islannin tulivuorten laavaheitteisillä rinteillä kunnon rallikuskien tavoin,niin nyt on taas vaihteeksi siirrytty kosteampiin asioihin.
Eli siis siis Estonian valitettavaan merihaveriin.
Hmm..lieneeköhän myös Titanicin merihaverilla 14-15 huhtikuuta 1912 osuutta
asiaan?
No,oli miten oli mutta tällainen hyppely salaliittoteoriasta toiseen myös Estonian
suhteen tuo aina mieleen sen Jousijalka Jackin.
Tämä Spingheel Jack,eli Jousijalka Jack,kuuluu 1800-luvun lopun viktoriaanisen
ajan Englannin kansanperinteen urbaanien legendojen piiriin.
Tämä Sprigheel Jack kun kansanperinteen juttujen mukaan pomppi ketterästi
kaduilta katoille ja katoilta katoille jne..
Eli vähän samoin kuin kunnon salkkarit pomppivat salaliittoteoriasta toiseen
kun entiset eivät edelleenkään vakuuta kaikkia.. - jäykkä jalka
Se on se yks jousijalka joka pomppii. Tämä ei ole hänen ketjunsa. Hän ei keksisi mitään näin mullistavaa.
- Sprigheel Jack
''Eli vähän samoin kuin kunnon salkkarit pomppivat salaliittoteoriasta toiseen
kun entiset eivät edelleenkään vakuuta kaikkia..''
Onko olemassa yhtään salaliittoa,kun kaikesta moititaan. Oliko Mainilan laukaukset salaliitto vai ampuiko Suomi todellakin ensin. Jos ei niin se on salaliitto ONKO MUITA? - Heh heh
Taisi kapteeni olla PERÄmiehen kanssa niissä touhuissa kun ilman housuja hytissään huseerasi..
- peränainen
No jo löyty kommentti vakavaan asiaan.
- stuerkki
Miksei naisia näy laivojen komentosilloilla. Ajatelkaa nyt ite jos ammattina olisi peränainen. Ensimmäinen peränainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1265334Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella313842No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452480Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv371972Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv241694- 241693
- 411630
- 501608
- 291443
- 141362