Vesimoottorin keksijä murhattiin

.,.,.,.,.,.,.,

7

750

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tohtori Jones

      Miksi hörhöilet?

      "If the device worked as specified, it would violate both the first and second laws of thermodynamics,[1][2] allowing operation as a perpetual motion machine.[2]"

      Olen aina tiennyt että salkkarit elävät jossain toisessa maailmassa Kuin me normaalit mutta että salkkarimaailmassa toimii joku omalaatuinen salkkarifysiikka!

      • olet .

        orja


      • Argeologi.

        Tohtori Jones ei tiedä totuutta, eikä haluakkaan sitä tietää, koska se on helpompi lakaista maton alle, kuin käsitellä.
        Toisaalta hänen tekstistään paistaa läpi että hän kyllä haluaisi sen tietää, mutta kun julkinen sana ei ole sitä sanonut, niin omaehtonen ajattelu ei kuulu ohjelmistoon.


    • LaD

      Palamistuote ei tuota energiaa saatanan tohelot. Fysiikan lait heittävät volttia.

      Esitelkää hiilidioksidimoottori

      • haista.fi

        "Palamistuote ei tuota energiaa saatanan tohelot."

        Höpöhöpö!
        Ei vesi ole palamistuote vaan savu!
        Cityihmiset ovat irtaantuneet realiteeteista.


      • Irtautuminen ihanaa
        haista.fi kirjoitti:

        "Palamistuote ei tuota energiaa saatanan tohelot."

        Höpöhöpö!
        Ei vesi ole palamistuote vaan savu!
        Cityihmiset ovat irtaantuneet realiteeteista.

        Älä hölötä. Vesi on palamistuote, koska vety on yhtynyt happeen ja palanut vedeksi. Yhdiste on alimmalla energiatasolla, eikä siitä kemiallisella reaktiolla saada mitenkään energiaa.

        Savu taas on elektroniikan käyttövoima.Aina kun elektronisesta komponentista pääsee savut ulos, se lakkaa toimimasta.

        Olet irtautunut kaikista teeteistä.


    • srtretretrere

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4547
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      143
      3485
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1980
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      70
      1925
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      125
      1064
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      134
      976
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe