Lahdessa löytyi räjähdekassi!

!!!

Lahdessa outo räjähdekassi – poliisit räjäyttivät

Poliisin erikoismiehet ovat räjäyttäneet Lahdessa yleiseltä paikalta löydetyn räjähdekassin. Kassi löydettiin Lahdesta Mukkulan kaupunginosasta.

Kassin sisällä oli räjähdysaineeksi epäiltyjä esineitä. Poliisin räjähdeaineisiin erikoistunut yksikkö tarkasti esineet ja hävitti ne räjäyttämällä turvallisessa paikassa.

Poliisi tutkii asiaa räjähderikoksena.

http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/2012/04/1525274/lahdessa-outo-rajahdekassi---poliisit-rajayttivat

bum!

6

80

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....................

      Liityykö tämä erikoispoliisin katoamiseen tämä räjähdekassi?Herääkysymys

      Monesti nykyään rikolliset toimii maailman laajuisesti että
      käsi ylettyy myös muille alueille elittipäätäjiin ja valtkoneistoon ja valvontaan ja määrättyihin aloille josta saadaan tietoa kun tarvitaan. Ruotsissa tämä on ollut jo 80 luvulta asti että rikollijärjestöt ovat muuttaneet toimintaa ja tullut nämä haamujäsenet
      kuvioihin mukaan.

      Niin se suomessakin muuttuu ja osa on jo varmaan tapahtunut?

      • Varmaan on muitakin

        Onhan tätä ollut jo suomessa ,Tulli,Huumepoliisi,Tuomareita,Päätäjäeliitti joilla on ollut kytköksiä .


    • up

      up

    • Tosimies.

      Eli tuhosivat todisteita?
      Miksi?

      Oliko kassi etnisesti arvelluttava?

      • rtåxxxxxx

        kuulemma kataisen kassi,sillä pää seonnu täydellisesti


    • kuka mitä hä?

      Lahden oudon pommikassin arvoitus ei ole selvinnyt

      Lahden Mukkulasta perjantai-iltana löytyneen pommikassin arvoitus ei ole ratkennut.
      Päijät-Hämeen poliisi ei ole saanut lauantai-iltaan mennessä ainoatakaan vihjettä, joka veisi pommikassin tuojan jäljille.

      - Emme ole saaneet minkäänlaisia vihjeitä kassin tuojasta tai siitä, mihin pommi oli mahdollisesti tarkoitettu, kertoo Päijät-Hämeen poliisin lauantai-illan kenttäjohtaja.

      Pommi, jossa oli kaksi pötköä toistaiseksi tuntematonta räjähdettä, löytyi kassista Mukkulasta, keskeltä asutusta aidan päältä. Pötköt oli kääritty sähköjohdolla toisiinsa.

      Pommin löysi alueelle liikkunut henkilö, joka kurkisti kassiin ja totesi sisällön. Hän ilmoitti heti räjähteistä poliisille. Lahden poliisin räjähteisiin erikoistunut partio räjäytti kassin perjantai-iltana.

      http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/lahden-oudon-pommikassin-arvoitus-ei-ole-selvinnyt/art-1288460726289.html

      Mamut?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2232
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      215
      2090
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      117
      1418
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      13
      1148
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      103
      1041
    7. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      71
      913
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      865
    Aihe