Homokansanedustaja: emme tarvitse avioliittoa!

Homot ovat hulluja

Britannian entinen kulttuuriministeri Ben Bradshaw on tullut julkisuuteen uudella älynväläyksellään, nimittäin, hänen mielestä "yhteiskunta ei ole koskaan tarvinnut avioliittoa".

Nykyisen sosialistipuolueen edustaja perustelee hullunkurista väitettään näkemyksellä siitä, että "avioliitto on konservatiivien yritys modernisoida yhteiskuntaa".

Tarpeeksi ristiriitaista kyllä, miehen ja naisen välisen liiton perinne kytkeytyy aina ihmisyhteisöjen alkuun asti, sillä se on taannut jälkikasvun ja yhteisön selviytymisen.

Telegraph tänään.

Kysynkin mitä homot kuvittelevat kuinka huoltosuhde ja ikärakenne yhteiskunnassa pysyy tasaisena jos ei jälkikasvulla?

Mitä te kuvittelette, kuinka ikääntyneitä ja sairaita hoidetaan, jos ei veroilla ja mitä te kuvittelettä, että kuka veroja on maksamassa ja yhteiskuntaa pystyssä pitämässä jos ei jälkikasvu?

Robotitko? Ufo-örkitkö?

Homot ovat sitten todellisuudesta uloskytkeytynyttä roskajoukkiota, he eivät tuota yhteiskunnalle yhtään mitään muuta kuin ylimääräistä taakkaa ja rasitetta.

14

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alkdlakmnsdfva

      Homot eivät avioliittoa tarvitsekaan. Miksi he ovat jatkuvasti puuttumassa toisten asioihin? Kuten siihen, ettei ihmiset saisi kuulua eri uskontokuntiin, vaan kaikkien pitäisi heidän mielestään homoilla!

      Avioliitto on naisten ja miesten välinen, EI HOMOILLE!

    • Tosimies.

      Homoseksuaaleissa on vikaa ja nyt en tarkoita sitä seksuaalista vikaa vaan heissä todellakin on vikaa.
      Heidän ajatuksen juoksu ei ole tervettä, jätetään heidän seksuaalisuus asiaksi erikseen mutta on sama melkein mistä tahansa puhutte heidän kanssaan heteroina huomaatte että ovat 90% eri mieltä kuin sinä!?

      Ja heillä on hyvin voimakas halua tuoda itseään esille aivan kuten narsisteilla joka .
      Kaikissa meissä on vikaa mutta homoseksuaaleissa enemmän kuin normaaleissa ihmisissä.

      • Homofiilit

        Totta. Seuraavan kerran voikin kysyä heiltä, että kuka teidät on synnyttänyt. Ja jos heiltä sitten kysyy vielä, että oliko se turhaa, ja he vastaavat, että kyllä oli, niin siitä voi ainakin olla samaa mieltä.


    • nnvnjhhklvh

      Niin. Miksi sen tosiaan pitää olla viranomaisten rekistereissä kuka panee ketäkin? Eikö parisuhde ole jokaisen yksityisasia?

      • Edes sitä tiennyt?

        Kuten yhteiskuntaopista varmaan tiedät, avioliito on yhteiskunnallinen instituutio ja sen rakenteeseen määräytyy yhteiskunnallisia etuuksia, oikeuksia ja velvollisuuksia.


      • nnvnkbbbkn
        Edes sitä tiennyt? kirjoitti:

        Kuten yhteiskuntaopista varmaan tiedät, avioliito on yhteiskunnallinen instituutio ja sen rakenteeseen määräytyy yhteiskunnallisia etuuksia, oikeuksia ja velvollisuuksia.

        Mutta miksi ihmeessä vielä nykyaikana kun on väestörekisterikin? Sieltä se kelakin tiedot katsoo..


      • ..
        nnvnkbbbkn kirjoitti:

        Mutta miksi ihmeessä vielä nykyaikana kun on väestörekisterikin? Sieltä se kelakin tiedot katsoo..

        Sillä mitataan eri asioita. Valtakunnassa keskeinen tekijä on mm. verollepano. Myöskin yhteiskunnan rakennetta ja kehitystä seurataan sen avulla ja niin edelleen ja niin edelleen.


      • nncnbhhkmln
        .. kirjoitti:

        Sillä mitataan eri asioita. Valtakunnassa keskeinen tekijä on mm. verollepano. Myöskin yhteiskunnan rakennetta ja kehitystä seurataan sen avulla ja niin edelleen ja niin edelleen.

        Verot henk koht.


      • Hölömön tekstiä
        nncnbhhkmln kirjoitti:

        Verot henk koht.

        Oletko edes kuullut sanaa kansalaisuus, irtolainen?


    • Avioliitto...

      Avioliitto on sitä varten ettei naiset ja miehet ottaisi useampaa kumppania, panisi joka toisen vastaantulevan kanssa, huoltaisivat paremmin lapsiaan ja pysyisivät edes suunnilleen ruodussa. On hallituksille parempi että ihmiset muodostavat perheitä.

      Mutta kun mollaat homoja esim. sanomalla "he eivät tuota yhteiskunnalle yhtään mitään" niin oletko sitä mieltä että ihmisarvo on määriteltävissä sen mukaan miten paljon ihminen tuottaa yhteiskunnalle? Tämän perusteellahan pitäisi asiat mennä niin että ikinä töitä tekemättömät saisi tappaa 0€ sakoilla, kun taas rikkaat olisivat mittaamattoman arvokkaita.

      Joku raja tuossa materialismissakin...

      • ......

        Lisätään vielä sen verran että avioliitto on myös tehty sen takia kun suurin osa ihmisistä ei osaa sitoutua ilman että siitä tehdään virallinen avioliittopaperi ja sopimus.
        Toisin oli ennen, tuskin suurin osa alkuihmisistä mitään häitä järjesti. He vain päättivät että me kuulumme yhteen ja sillä sipuli. Ei silloin tarvittu puumerkkejä sopimuspaperille.


      • Joo joo tässä nalles

        Melkoista amatööritekstiä. Mitähän oikein höpiset?


      • Huuko Saves

        Joo Sinä osut asian ytimeen - koossapitävä instituutio ,that´s it.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      55
      1206
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      91
      1179
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      17
      1040
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      17
      878
    5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      45
      793
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      112
      768
    7. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      64
      722
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      12
      707
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      38
      619
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      72
      603
    Aihe