Koska Syyrian armeija ei ole antautunut Naton terroristeille, YK määrää Syyrian lentokieltoalueeksi.
Kenet YK valtuuttaa valvomaan lentokieltoa?
Alkavatko siviilien suojelupommitukset jo tällä viikolla?
Myös pieni suomi kantaa kortensa sotapropagandakekoon: http://yle.fi/uutiset/teemat/kansannousut/2012/04/kiinakin_vaatii_syyriaa_vetaytymaan_3393292.html
Syyria lentokieltoon tiistaina?
16
73
Vastaukset
- Tosimies.
Aivan sama,paaasia on etta pommitetaan.
- 000000000000
Miksi haluat noin kovasti kiihkomuslimit valtaan joka maassa?
- "NATOn terro-
risteille", Buhahhahahaaaa!
Onneton diktatuureja ihannoiva punikinpaska, LMAO! Juu, aikuisten oikeesti Nato on marttakerho jossa kudotaa villasukkia Afrikan köyhille.
- En muista
NATOn koskaan pommittaneen muita kuin diktatuureja.
Ja diktatuureja tulee pommittaa päivittäin, kunnes niitä ei enää ole... En muista kirjoitti:
NATOn koskaan pommittaneen muita kuin diktatuureja.
Ja diktatuureja tulee pommittaa päivittäin, kunnes niitä ei enää ole...Nato on pyhä järjestö. Naton pommittamat kohteet voidaan julistaa diktatuureiksi joko ennen pommitusta tai sen jälkeen vähän samaan tapaan kuin USA:n tappamat siviilit julistetaan terroristeiksi.
- Minä muistan
En muista kirjoitti:
NATOn koskaan pommittaneen muita kuin diktatuureja.
Ja diktatuureja tulee pommittaa päivittäin, kunnes niitä ei enää ole...NATO ei pommita maita siitä syystä että se on diktatuuri, NATO pommittaa niitä diktatuureja jotka eivät aja sen omia etuja.
- Kiireesti sinne.
Meni Nato mm Libyään, nyt olisi aika toimia myös Syyriassa, onhan tuo helvettiä että pommitetaan panssareilla ja lentokoneilla aseettomia siviilejä naisia ja lapsia.
- nononato
VASTAKARVA kirjoitti:
Missä on Libyä? En ole kuullutkaan.
ilmeisesti se tarkoitti Irakia ja fallujahin kaupunkia, siellä jenkit pommitti aseettomia siviilejä, naisia ja lapsia.
- hieno sensuuri
Miksi tässä keskustelussa pitää olla niin kova ennakkosensuuri, etten saa kirjoittaa Al Ciadan teoista Syyriassa, enkä myöskään ihmetellä sitä mitä ranskalaissotilaat tekivät Homssissa...
Mitä järkeä tuossa sensuroinnissa on? Hallitusta vastaan taistelevan Natoterroristikapinallisarmeijan komentaja valittaa ettei Syyrian armeija meinaa antautua millään. Terroristeilla ei ole muuta mahdollisuutta kuin tappaa lisää siviilejä.
http://www.aamulehti.fi/Ulkomaat/1194737219768/artikkeli/yha suurempia vaikeuksia syyrian kapinalliskomentaja torjui hallituksen uudet ehdot.html- Kysymyshän on siitä
että tulitaukosopimus on tehty, mutta syyrian johto vesittää sen esittämällä uusia vaatimuksia ehtona sopimuksen noudattamiselle.
- Syyrian paska-
Kysymyshän on siitä kirjoitti:
että tulitaukosopimus on tehty, mutta syyrian johto vesittää sen esittämällä uusia vaatimuksia ehtona sopimuksen noudattamiselle.
diktaattorin sika-armeija tulittaa pakolaisleiriä.
Ainut vaan että leiri on Turkin puolella.
Tästä se sika ei selviä, Turkki on NATO-maa.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/turkkiin-paenneita-syyrialaisia-tulitettiin-/art-1288460989560.html?ref=rss
- ......
Jos Syyrian johtaja pelaa tuossa iässä Harry Potteria niin kyllä se maa pitäisi jo pommittaa.
- 30
Onko tämä Venäjän loppu? Jo Kiinakin on kääntänyt Venäjän politiikalle selkänsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71924
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708
