Ihmiset haluavat suojella mm. vahtikoiriaan. Äänekäs kivääri tai pyssy ei ole hyvä jos muutaman kilometrin sisällä on naapureita. Silloin uudenlainen "jousipyssy", joka mahtuu erätakin taskuun, ja jolla voi ampua sekä nuolia että mm. kiviä, on hyödyllinen.
Tämän keksijä päätti antaa sen ilmaiseksi maailmalle, sen sijaan että patentoi sen. Tässä hän kertoo ja näyttää miten se rakennetaan:
http://www.youtube.com/watch?v=-6LxKfpAPYA&feature=relmfu
PS soveltuu myös mm. citykanien eliminoimiseen.
Suden Tappaminen Äänettömästi!
5
97
Vastaukset
- Eläinten ystävä---
Eläinten tappajien tappaminen on tosi helppoa ja äänetöntä. Lähestytään vain hymyillen ja ystävällisesti puhellen ja kun ollaan kohdakkain niin lyödään pitkä leipäveitsai rintalastan kohdalta ylöspäin kohti kaulaa niin sydän halkeaa ja keuhkot tulevat samalla tyhjiksi ja eläintentappaja ei päästä ääntäkään. Helppoa ja siistiä. Armeijassa opetettiin tämä niksi 70 luvun alussa ryssiävarten mutta toimii muihionkin kusipäihin samalla tavalla.
- Kiitos Palautteesta.
Kiitos että olet kasvis-syöjä, ja lisäksi käytät vain nahkattomia jalkineita. Kiitos että valitset auton sen mukaan onko siinä nahka- vai synteettinen sisustus, ja vältät liivatetta ja kananmunaa sisältäviä tuotteita kuin ruttoa.
Olet hyväsydäminen kanssaihminen, ja olen iloinen puolestasi.
Totuus on kuitenkin se että susi on tappaja. Kummassa tapauksessa "tapetaan enemmän", tappamalla se yksi piahpiirissä liikkuva, lapsille suunnatonta pelkoa koulumatkalle luova peto, vaiko antamalla suden syödä n. 50 muuta eläintä vuodessa?
Toivioisin hyväsydämisiltä kanssaihmisiltä hyvää päättelykykyä, mutta joskus näköjään tunteet laittavat älykkyyden taka-alalle.
Pelkään että hyväsydämisen kanssaihmisen mentaliteetti on sama joka aiheuttaa rikollisen sossumafian tuomista tänne veroja maksavien työntekijän kustannuksella?
http://jameshirvisaari.puheenvuoro.uusisuomi.fi/93018-kansalaisten-mielipide-maahanmuuttopolitiikasta - ???????????????????
Kiitos Palautteesta. kirjoitti:
Kiitos että olet kasvis-syöjä, ja lisäksi käytät vain nahkattomia jalkineita. Kiitos että valitset auton sen mukaan onko siinä nahka- vai synteettinen sisustus, ja vältät liivatetta ja kananmunaa sisältäviä tuotteita kuin ruttoa.
Olet hyväsydäminen kanssaihminen, ja olen iloinen puolestasi.
Totuus on kuitenkin se että susi on tappaja. Kummassa tapauksessa "tapetaan enemmän", tappamalla se yksi piahpiirissä liikkuva, lapsille suunnatonta pelkoa koulumatkalle luova peto, vaiko antamalla suden syödä n. 50 muuta eläintä vuodessa?
Toivioisin hyväsydämisiltä kanssaihmisiltä hyvää päättelykykyä, mutta joskus näköjään tunteet laittavat älykkyyden taka-alalle.
Pelkään että hyväsydämisen kanssaihmisen mentaliteetti on sama joka aiheuttaa rikollisen sossumafian tuomista tänne veroja maksavien työntekijän kustannuksella?
http://jameshirvisaari.puheenvuoro.uusisuomi.fi/93018-kansalaisten-mielipide-maahanmuuttopolitiikastaTyhmä keskustelija saa ritsa asian kääntymään maahanmuuttokeskusteluun. ????????????????
- Kiitos Palautteesta.
??????????????????? kirjoitti:
Tyhmä keskustelija saa ritsa asian kääntymään maahanmuuttokeskusteluun. ????????????????
Tulkitset väärin, kommentti kuvaa vain hyväntahtoisen henkilön logiikan vajavaisuutta.
Snulta olisin toivonut asiallisempaa keskustelua. Avaus kommentoi selvästi yksilön oikeutta turvata oman, rakkaidensa, lähipiirinsä, ja omaisuutensa koskemattomuuden.
Kun maahanmuuttajia tuodaan tänne "loisimaan" töissä olevien kukkarolla, on myös kyse vihamielisestä hyökkäyksestä ei-demokraattisesti toteutettuna.
Jos haukut viestintuojaa sen sijaan että puutut asiasisältöön, häviät keskustelun a priori. Kun argumentit loppuvat, käydään "vastapuolen kurkulle" turhautuneena tappiosta? - "Eläinten ystävälle"
Retoriikkasi hymyillen lähestymisestä, sitten puukottamisesta, on juuri se mitä Lenin ja Trotsky tekivät bolsheviikki-kansanmurhassa, jossa miljoonat, Leninin ilmaisua käyttäen,
"isänmaalliset, epäsosiaaliset rasistit"
kidutettiin ja murhattiin, usein kansanjoukkojen edessä kaupungin torilla.
Yllätyin, täytyy myöntää, että toit tämän vihervasemmiston "sisäisen minän" ja koko ideologian ytimen esille näin alastomana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse854614Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1103830Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1753620Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.582052Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1291114
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1401050- 57963
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27882