"Suomen suurimman nettisivuston Suomi24:n tulos on tappiolla, vaikka liikevaihto kasvaa ja vakavaraisuus on hyvä.
Yhtiön liikevaihto oli viime tilikaudella 3,9 miljoonaa euroa. Edellisellä tilikaudella, joka oli normaalia lyhyempi vain 9 kuukautta, liikevaihtoa kertyi 2.8 miljoonaa euroa. Yhtiön tilikausitasoitettu eli 12:ta kuukautta vastaavaksi muutettu liikevaihdon kasvu oli kuusi prosenttia.
Tappiota tilikaudelta kertyi 269 000 euroa, kun edellisellä normaalia lyhyemmällä tilikaudella tappio oli 735 000 euroa".
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=201202120967&ext=rss
Yhtiön vakavaraisuus omavaraisuusasteella mitattuna oli edelleen erinomainen.
Mediakonserni Allerin omistama Suomi24 on Suomen suurin verkkoyhteisö. Sen palveluja ovat muun muassa lukemattomat keskustelupalstat, osto- ja myynti-ilmoituspalvelu, treffipalvelu ja sähköposti.
Suomi24-sivusto
tappiolla......
2
51
Vastaukset
- Hannele K.
Jatkuvan rasismin suoltamisen sallimisella on hintansa.
- qå¨wpeoriuty
Sitä ei tapahdu, koska "Hannele" kyllä antaa. Sellainen päivä saattaa kyllä tulla, että joku isokuIIi leikkaa fiskarseilla peräsuolen ja pimslootan yhdeksi rööriksi ja poistaa klitoriksen turhana, koska hänen jälkeensä "Hanneleen" ei kukaan saa kajota ja sen jälkeen "Hannele" saakin tehdä tarpeensa loppuelämän vyöllä roikkuviin pusseihin.
Oikeaastaan se on kätevää, kun ei tarvitse etsiä joka käänteessä vessaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2252970Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1842606Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1101227Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1351154- 701088
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2901060Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831055Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3521034Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a21965Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22808