Venäjän TV: Suomi Islamisoitumassa!

RT Satuilee??

11

130

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdjfhlöakjsdfkasdf

      Onhan tuo nyt törkeää, ettei valtiomme ole rahoittanut enempää moskeijoita ja opettajia muslimeille.

      Koko maailma kauhistelee suomalaisten harrastamaa syrjintää. Maahanmuuttajia täytyy sopeuttaa paremmin rakentamalla heille moskiittoja.

    • Selväähän se

      Näin siinä käy että Suomi tosiaankin islamisoituu. Nuo mamut lisääntyy kuin kaniinit ja kantaväestö ei lisäänny, lopputulos on islamistinen Suomi.

    • Riidaton Totuus

      "Rushdie vastustaa "islamilaista totalitarismia"
      1.3.2006 16:27
      Usean kirjailijan julkilausuma pitää Muhammad-kiistaa merkkinä.
      Salman Rushdien päätä ei palella. (CLAUDIO ONORATI / EPA)
      Salman Rushdie ja joukko muita kirjailijoita on ilmoittanut vastustavansa "islamilaista totalitarismia", jota kuvastavat heidän mielestään profeetta Muhammadin pilakuvista hiljattain puhjenneet väkivaltaisuudet.
      Kirjailijat ilmaisevat huolensa ilmiöstä yhteisessä lausumassa, jonka ovat allekirjoittaneet Rushdien lisäksi muun muassa ranskalainen filosofi Bernard Henri-Levy sekä bangladeshilainen kirjailija Taslima Nasreen.
      Fasimi, natsismi, stalinismi ja nyt: islamismi
      Rushdien tausta ristiriitojen kommentoijana on erityinen. Hänelle julistettiin Iranissa käytännössä kuolemantuomio vuonna 1989, kun hän oli kirjoittanut kirjansa Saatanalliset säkeet, jonka uskonoppineet ja Iranin hallinto katsoivat halventavan profeettaa.
      - Selvittyään fasismista, natsismista ja stalinismista maailma kohtaa nyt uuden globaalin uhan, islamismin, kirjailijoiden lausumassa todetaan.
      Kirjailijoiden lausuma julkaistiin keskiviikkona Charlie Hebdo -lehdessä, joka oli yksi Muhammad-pilakuvat julkaisseista ranskalaislehdistä.
      Hymistely ei enää riitä
      - Me kirjailijat, toimittajat ja intellektuellit kehotamme vastustamaan uskonnollista totalitarismia ja edistämään vapautta, tasa-arvoisia mahdollisuuksia ja maallistuneita arvoja.
      Kirjailijoiden mielestä pilakuvista aiheutuneet kahakat paljastivat, että mainittujen arvojen puolesta täytyy nyt taistella tosissaan.
      - Kyseessä ei ole sivilisaatioiden yhteentörmäys eikä lännen ja idän välinen vastakkainasettelu, vaan kamppailu demokraattien ja teokraattien välillä.

      STT"

    • Toveri Bäckman

      siellä varmaa ollut taas satuilemassa.

      Venäjä islamisoituu kovempaa vauhtia tällä hetkellä kuin mikään muu maa.

      Venäjä ei valitettavasti vain ole maa, jossa olisi vapaa tiedonvälitys.

      Diktatuureissa ei ykeensä sellaista ole.

    • .....

      Venäjällähän on varaa puhua kun heillä on prosentuaalisesti enemmän muslimeja kuin meillä.

      • Rysssänmaalla

        on enemmän muslimeja prosentuaalisesti kuin yhdessäkään länsi-maassa.

        Ruotsia ehkä lukuunottamatta...


    • räsypää

      Tappakaa väärä uskoiset !
      allahu arpaari !

      • Pieni on Kaunista.

        Vihervasemmiston guru, Lenin, lupasi alussa kirjallisesti muslimeille että heitä ei tulla vainoamaan lainkaan, ei koskaan tulevaisuudessa.

        Tämä valhe oli pakollinen, jotta ei syntyisi valtavan tehokas vastarinta kommunisteja kohtaan.

        Ei kuitenkaan mennyt kuin vuosi, niin muslimeja alettiin vainoamaan. 74 vuoden aikana heidän, kuten kaikkien muidenkin, rikkaudet vietiin juutalaispankkiireille ja heidän kätyreilleen, viherkommareille, ja jo vuoteen 1941 mennessä 14 000 moskeijaa lakkautettiin.
        Pelkästään Turkmenistanissa.

        Muslimeja lahdattiin surutta. Heidän rikosnimikkeensä vihervasemmiston tyranniassa:

        1. Fundamentalismi
        2. Isänmaallisuus (käytettiin nimitystä "alue-puolueellisuus", mikä on sama asia).

        Oikeastaan myös nykyinen vihervasemmisto lupaa muslimeille että heitä ei tulla koskaan vainoamaan. Tämän he kertovat heille teoilla, eli tänne tulevat muslimit saavat jopa erityisoikeuksia "valkoihoisiin rasisteihin" verrattuna.

        Missä vaiheessa historia toistaa itsensä, ja kaikki uskonnot, sekä isänmaallisuus lakkautetaan kuolemantuomioilla?

        Tähän suuntaan olevat tendenssit ovat jo näkyvissä mm. lehdistön propagandassa, jossa uskonnot mainitaan hullujen touhuiksi, ja myös isänmaallisuus on eräänlaista "impivaaralaista sisäänkääntyneisyyttä".

        Vaikka joka paikassa näemme että on hullua antaa kaikki pois muille vastiikkeetta, niin silti uskomme mediapropagandaa?

        Terve markkinatalous, ja sen pohjalta itsenäinen valtio joka päättää omista asioistaan, on kokonaan pyyhitty pois vaihtoehdoista.

        Olemmeko kansana tulossa ihan hulluiksi, vai mistä on kyse?

        Miksi annamme vapaaehtoisesti vihervasemmistolaisen terroristijärjestön nimeltä DEMLA toimia kokonaan lain yläpuolella lahtaamassa maamme pienyrittäjiä sekä rehellisiä kansalaisia täysin julmilla, stalinistimaisilla tuomioilla, joilla ei ole mitään tekemistä oikeudenmukaisuuden tai rehellisyyden kanssa?

        Koko tämän järjestön tuomariylipapiston toimet 90-luvulla suomen saamiseksi "EU-kuntoon" pienyrittäjiemme suoranaisella taloudellisella kansanmurhalla ja kymmenillä tuhansilla täysin laittomilla oikeudenkäynneillä, ovat dokumentoitu todiste kyseisen järjestön vihamielisyydestä imisyyttä kohtaan, sekä törkeästä maanpetturuudesta.

        DEMLA:n juuret ovat Nazi-saksan raunioissa. Nuhrembergin oikeudenkäynnin tuomarit perustivat DEMLAN kattojärjestön silloin. Nuhrembergin oikeudenkäynti oli eräs maailmanhistorian oudoimmista. Jos tutkii vähän enemmän. Koska tuomarit olivat kaikki kommunisteja, ei tuossa oikeudenkäynnissä laitettu ainoatakaan Leninin kätyriä ja joukkomurhaajaa syytteisiin.

        IADL, DemLan kattojärjestö, ajaa aktiivisesti materialisisen, mielivaltaisen "oikeuskäytännön" kautta itselleen valtaa maailman asioissa. Suomen osasto on vain yksi pieni esimerkki tästä.

        Ei taida olla mitään tahoa jonka kautta tätä järjestöä voitaisiin poistaa tuhoamasta maatamme yhä enemmän. EU kun on samanlainen korruptokratia, suuryritysten ja suurpääoman TYÖKALU valtioiden orjuuttamiseksi syvän hedonistisen vasemmistokorruption juomapulloiksi.

        Lenin olisi varsin ylpeä EU:sta ja sen tehokkuudesta saattaa miljoonat ihmiset kärsimään, kitumaan pitkää velkalekan ja sen seurauksien alle.

        Uskon että kansalaiset aktivoituvat itse muiden vaihtoehtojen puuttuessa. He ottavat selvää tarkemmin mitkä henkilöt nykyään ovat DemLan vaikutusvaltaisimpia jäseniä, sekä heidän kätyreitään kansalaisten oikeuksien ja varallisuuden siirtämisessä "paremminvoiville".

        Sitten alkaa sisällis-sota. Vihervasemmisto leimaa kaikki ei-kommarit ääri-oikeistoksi. Tämä on yksi heidän pahimpia virheitään.


    • mikä vapaa ?

      Ei täälläkään ole vapaa tiedonvälitys, jos ja kun ei saa sanoa kun tekee rikoksia, minkä värinen tekijä on.

    • HUONO HUOMINEN

      Menkää katsoo ITÄ-KESKUKSEEN ,siellä näette SUOMEN TULEVAISUUDEN ja se ei ole kovin kaukana .Veikkaa että 20-30v alkaa muukin suomi näyttää samanlaiselta,joten nauttikaa sitten MONIKULTTUURISUUDESTANNE ja tyhmyysdestänne !!! EI SE VENÄJÄN-TV kovin väärässä ole

      • Tehdään mitä Voidaan

        Kertokaa muslimeille että neuvostoliitossa Lenin lupasi että muslimeihin ei kosketa, mutta vuoden sisällä alettiin muslimien omaisuuden siirto juutalaispankkiireille, ja heitä lahdattiin miljoonia surutta.

        Kertokaa että muslimit eivät ole turvassa viherkommareiden oikuilta nytkään.

        Sharia on itse asiassa parempi kuin nykyinen DEMLA:n täysin mielivaltainen "oikeuskäytäntö" jossa vain "tärkeät ihmiset" saavat oikeutta.

        Tämä on suorassa yhteydessä vasemmiston sadistiseen filosofiaan, jossa yksilö uhrataan yhteisön vuoksi. Yhteisö tarkoittaa kommunismissa aina valtaapitäviä ja heidän intressejään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      85
      4640
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      177
      3646
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      67
      2083
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1152
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      147
      1084
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      989
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      904
    Aihe