MM-kisat Suomessa ja jotkut hehkuttaa jotain säälittävää SM-Liigan finaalia, hah hah!!!
Eix jo syxsyllä ollu selvää että ei tällä kaudella SM-Liigan "mestaruudellla ole mitään arvoa. Toistan, EI mitään arvoa. Kyllähän jääkiekkoa tuntevat tietää että MM-kisat on kauden huipputapaus.
Tällaiset välivuodet on vaan pakko pelata pois.
ketä välikauden finaalit kiinnostaa???
4
102
Vastaukset
- Huhhuh
Tarkoitatko nyt näitä mm-kisoja joissa maailman kaikkien 5 jääkiekkomaan f-maajoukkueet kilpailevat jokavuotisissa rahastuksen mm-kilpailuissa, joita kaikki 3 niistä kiinnostunutta hehkuttavat?
Juu, välivuosi tosiaan. Jokereilla se on jo välivuosikymmen, mutta varmaan sille löytyy joka vuosi joku hyvä selitys.
Ensi vuonna Suomessa järjestetään pitsinnypläyksen pm-kisat joten sehän on taas Jokereille välivuosi. - trhbr
Avaus on ilmiselvä trolli, mutta pakko kuitata silti. Jokereille ja jokerifaneille sm-liiga oli kaikki kaikessa vielä viikko sitten. Kaikki mahdollinen tehtiin ratapihalla menestyksen eteen, mutta kun eivät voineet paremmilleen mitään, niin kaudesta tulikin yhtäkkiä taas välivuosi.
- luuuuuserit
HAH,LUUSERI
- Hyden selitys
Noinkohan ölisisit jos ne Jokerit tai Sinerbykoffit olis pärjänny.
Jotenkihan tuo mahtavuuden tunteen kusiränniin valuminen täytyy itelle selittää.
Kai se neljäs sija sentään joojoo pojille on jotain. Sentään paras saavutus 15 vuoteen. ( jätin välikaudet pois laskuista)
Mutta älä poika huoli. Hjallis kerää miljoonilla taas kaikki entiset tähdet maan kovimpaan seuraan ja syksyllä olette taas ainakin maailman paras seura,
kevääseen asti, jolloin nuo kaiken jo saaneet tähdet haluavatkin aikaisin kesälomille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1677457
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264228- 503838
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1513235- 512986
- 492599
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262376Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2732059Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt552015- 291916