Pertti jäi auton alle

eilen......

"Pertti makasi maassa liikkumattomana ja hänen päänsä oli verinen. Järkyttynyt Eeva ei voinut tehdä muuta kuin odottaa ambulanssin saapumista".

http://www.iltalehti.fi/viihde/2012041215444718_vi.shtml

Pertin tytär Mirja istuu isänsä vierellä sairaalassa.

- Isä älä kuole, Mirja pyytää.

4

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EEEIII!

      Kotikadussa nähtiin torstai-iltana dramaattinen jakso, kun yksi sarjan rakastetuimmista hahmoista eli Pertti Mäkimaa jäi auton alle erittäin vakavin seurauksin.

      Eeva hyvästeli töihin lähtevän Pertin lentosuukolla ja Pertti vastasi samalla mitalla takaisin. Lopulta Pertti lähti ylittämään autotietä kännykkään puhuen. Eeva ehti kävellä poispäin vain muutaman metrin, kun hän kuuli auton jarrujen kirskunnan. Selän takana Eevaa odotti järkyttävä näky: Pertti makasi maassa liikkumattomana ja hänen päänsä oli verinen. Järkyttynyt Eeva ei voinut tehdä muuta kuin odottaa ambulanssin saapumista.
      http://www.iltalehti.fi/viihde/2012041215444718_vi.shtml

      PERTTI ÄLÄ JÄTÄ MEITÄ! Me olemme vasta toipuneet Seppo Taalasmaan hirttäytymisestä, ja nyt jo TOINEN koko kansan rakastama tosi-tv-henkilö joutuu VALTAVAN INHIMILLISEN TRAGEDIAN UHRIKSI! Me... me EMME KESTÄ KAHTA SUURTA MENETYSTÄ VIIKON SISÄÄN! Pertti tule takaisin!

      • Käsikirjoittajat kys

        Kumpi saa lähte tuonpuoleiseen ?

        Pertti vai Seppo ?


    • Aloittajalle.

      Vaikka tavoittelet tällä aloituksellasi samanlaista suosiota kuin Seppo Taalasmaan kuolema-aloituksilla on ollut, et taida ihan onnistua. Salkkareita kun katsoo koko kansa, mutta Kotikatua vain keski-ikäiset tavikset. Salkkarit kiinnostavat kansaa, Kotikatu ei.

    • No huh huh....

      Kyllä se on raskasta tuo näyttelijän elämä. Joutuu jäämään auton alle vaan sen takia, että käsikirjoittaja on määrännyt niin.. Mutta tuleehan siitä massia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1343
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      861
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      703
    4. 50
      587
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      12
      493
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      474
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      451
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      407
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      175
      384
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      381
    Aihe