Poliisipäällikkö ammuttiin kuoliaaksi

Jönössi Jöbellöbs

10

120

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tosimies.

      Eipä koskaan enää vapaudu Suomen sosiaalidemokraattisen mallin mukaisesti murhaamaan muita vaan istuu viimeiseen päivään asti.
      Tai saa kuolemantuomion mikä on oikein ja paras vaihtoehto .

      • Jönössi Jöbellöbs

        Ampuja Cullen Mutrie löydettiin kuolleena ja hänen avovaimonsa oli myös ammuttu kuoliaaksi. Cullen Mutrie kuvassa oli kehonrakentaja, joka popsi kiellettyjä anabolisia steroideja.

        Poliisit olivat tulleet takavarikoimaan häneltä ampuma-aseita. Hän oli pettynyt elämäänsä, koska pikkurikokset estivät pääsyn palomieheksi.


    • Jönössi jöbellöbs

      Ammutun poliisipäällikön kuva
      greenland-police-chief-michael-maloney-killed-cullen

      • Eipähän tuokaan

    • Rahaa palaa

      Eläkkeelle 48-vuotiaana? Järkyttävää.

      • Kysyn vaan????

        Jos on neljä vuosikymmentä tehnyt töitä niin eikö saa jäädä eläkkeelle?


      • pää ulos pyllystä
        Kysyn vaan???? kirjoitti:

        Jos on neljä vuosikymmentä tehnyt töitä niin eikö saa jäädä eläkkeelle?

        Ai on sitten aloittanut työt 8 vuotiaana vai ? Ehkä kaakkois-Aasian hikipajassa, muttei Yhdysvalloissa sentään. Poliisipäälikön virkaan täytyy olla high school taustalla läpikäytynä ja poliisikoulutus ja jatko opintoja/ kuesseja esimies töihin, joten reilu parikymmentä vuotta maksimissaan.


    • Cheye Calvon koira

      Jenkeissä 48 vuotiaana eläkkeelle ? Eikö kenelläköön täällä nyt ala isoratas raksuttaa ? 48 vuotiaana on varaa jäädä eläkkeelle, jos on kertynyt muuta varallisuutta kuin se poliisipäälikön 35-40K taalan vuosipalkka. Miksi oi miksi mies toimisi poliisipäälikön koiranvirassa, jos olisi jo muutenkin varakas, ettei tarvitsi tehdä tuota suhteellisen vaatimattomasti palkattua ja vaarallistakin työtä. Toinen todennäköisin ja jenkkilän yleisin selitys on että on tullut otettua sen verran "siivua" sivutuloja että niiden turvin voi eläköityä noinkin varhain. Poliisi korruptio on räjähtänyt käsiin GWB älyllisesti vajaavaisen hallintokoneisto myyräntyön jäljiltä. Varsinkin toiminta malli, jossa poliisi itse rahoittaa toimintaansa ratsiatakavarikoilla ilman ulkopuolista valvontaa, johtaa suoranaisiin ratsioden tehtailuun.

    • k

      ninkö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2435
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1407
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      80
      1253
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      9
      1176
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      875
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      870
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      723
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      92
      712
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      27
      689
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      666
    Aihe