Täällä ei sallita keskustelua eräästä historian tapahtumasta vaan kaikki aloitukset poistetaan.
Tämä on selvä viite siitä kuka ikeasti kontrolloi tätäkin mediaa ja siitä että ko. asiassa on jotain pahasti pielessä. Luulin aluksi että kritiikki on jotain uusnatsi hörhöilyä, mutta nyt olen vakuuttunut että näin ei ole
Paras todiste on keskusteluketjuen poisto.
Häpeällistä.
Sensuuri iskee
2
<50
Vastaukset
- Jewler media.
Samoin minäkin luulin, että tuo on uusnatsien propagandaa, mutta kun olen asiaan perehtynyt on pakko olla toista mieltä.
Myös tämä nykyinen tapahtuma on täällä keskustelukiellossa.
http://www.sl-webs.com/custimages/dd395-stripes-site.jpg - Aivan hämmentävää.
On hämmästyttävää miksi Leningradilaisista homohinttareista ei saa puhua, vaikka kysymyksessä on merkittävä seksuaalisen vapautumisen tapahtuma. Leningradissahan syyskuussa 1941 järjestettiin suuri persiinjyystötapahtuma. Varsinainen ensimmäinen pride-sessio, joka kestikin sitten lähes 900 päivää aina tammikuulle 1944 asti.
Valitettavasti moni osallistuja kuolikin kuppaan ja syfilikseen. Sellaiset pirteä puolimiljoonaa. Mutta sehän ei tämän iloisen tapahtuman muistoa himmennä.
Jotkut salaliitto-propellipipot väittävät, että joukko saksalaisia homoja olisi myös osallisena tapahtumaan, mutta nykyaikainen tiede on osoittanut tuon voliopipo-teorian paikkansapitämättömäksi.
Kummallista tosiaan, että Leningradin Homocaustista ei saa puhua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle233041Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122119Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.661978Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1001833Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761563Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥391336Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141282Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001265- 1111065
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151056