telkussa on romaaneista

koolla joukko pohtimassa mitä romaani kerjäläisille tehtäs. ei ole meetingejä miten veteraani selviytyy kotonaan jokapäiväisestä elämästä. jotenkin suomalaista syyllistetään kun ei pystytä ratkaisemaan ongelmaa. jos omassa lähtö maassa ei ole halua ratkaista ongelmaa,niin ei sitä meille tarvi sysyätä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei se miettimällä parane.
Meidän tilanne paranee sillä että lähetetään ne vittuun täältä, ihan sama minne.

Menköön he perässä jotka haluavat auttaa, minä en halua,en millään tavalla.

Äänestä

Taisi olla vihervasemmiston aivopesutiimi koolla telkkariohjelmassa? Ainakin ulosannista päätellen.

Suomeksi sanottiin että:

Ei väliä jos tuhat suomalaista ryöstetään, raiskataan, mukiloidaan ja tapetaan, kunhan "vähempiosaiset kurjat" saa kierrellä täällä keräilemässä veronmaksajan kustannuksella".

Äänestä
  • Ja se j -kirjain jäi muka-vahingossa pois eräästä k-kirjaimella alkavasta sanasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ajatteleva korppi kirjoitti:

koolla joukko pohtimassa mitä romaani kerjäläisille tehtäs. ei ole meetingejä miten veteraani selviytyy kotonaan jokapäiväisestä elämästä. jotenkin suomalaista syyllistetään kun ei pystytä ratkaisemaan ongelmaa. jos omassa lähtö maassa ei ole halua ratkaista ongelmaa,niin ei sitä meille tarvi sysyätä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu