Suomi, Idioottivirnaomaisten Maa?

Romanit Vankilaan!

Britit laittavat Romanit Telkien Taa, Suomessa heille annetaan
asuntoja verorahoilla???

Romanit oli aiemmin tavattu mm. 200 kännykän kanssa. Koska todisteita siitä että olivat varastettuja, ei ollut, päästettiin silloin menemään.

Nyt kuitenkin saatiin todisteita, mm. vetivät sossurahoja Englannissa, samalla kun lähettivät rahaa Romaniaan, ja rakensivat sinne 5 palatsia:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2129359/Pickpockets-palaces-Romanian-gipsy-family-deep-rooted-criminality-jailed.html

4

<50

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Villakoiran ydin" ovat ne kerjäläisten päälliköt, vanhanaikaisemmin sanottuna orjanomistajat. Romanian valtiota tulisi vaatia selvittämään tämä toiminta.

      Veikkaan, että aika harvalla näistä Helsingin kaduilla muumioina kyhjöttävistä kerjäläisistä (useimmiten naisia) on kelvollista kämppää yhtään missään. Vikkeläliikkeiset näpistelijät ja varkaat ovat sitten toinen juttu.

      • Selitys +16

        Ei tänne pelkkiä mummoja tuoda. Mutta suomessa on helppoa kun mummit voi jättää vartoiimatta ja itse mennä rötöstelemään.


      • Selitys +16 kirjoitti:

        Ei tänne pelkkiä mummoja tuoda. Mutta suomessa on helppoa kun mummit voi jättää vartoiimatta ja itse mennä rötöstelemään.

        Järjestäytynyt rikollisuus on maailmassa kannattavin rikollisuuden muoto; ehkä voisi myös lisätä, että kaikkein kannattavin liiketoiminta on järjestäytynyttä rikollisuutta.

        Jatkan tämän pohtimista päässäni vaivaamatta sillä enää arvon aamuvalvojia.


      • fdgdgfdgdfg

        dfgfdgfdgdfg


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      823
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      736
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe