Montakohan vuotta tolla hylkiöllä on aamukammassaan?
http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2012/04/bjorn_wahlroos_kuohuttaa_jalleen_3404975.html
Montako vuotta aikaa - ennusta
11
97
Vastaukset
- jööti_013jr
Joku vois katkaista sen kamman.
- 7+11
nalle on lähtöjään punikki. samoin kuin tuomioja ja kanerva ja muutama muu.
tässä näkee kuinka mielipiteet muuttuu kun saa vähän pätäkkää. - raakkuna1
Raakkuna ennustaa että Björn Wahlroos on soon ikävän todellisuuden edessä, ja hänen tekemänsä virkarikkeet tulevat kumoamaan hänen valta pyrkimyksensä.
- 28.
28. Seuraava kysymys.
- odotellaan rauhassa
Taas päivä vähemmän...
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012041615457436_uu.shtml - verot pois
Otetaan lisää maahanmuuttajia ja heitetään kaikki työnantajat pihalle tehtaineen ja yrityksineen. Näytetää Nallelle kuinka hyvin pärjäämme ilman veronmaksajia!
Meillä sossu ja kela toimii hyvin. Sieltähän saa aina rahaa tarvittaessa ilman tyhjänpäiväisiä veronmaksajia.
terv. Astrid ja Eva- Lähtekää Kiinaan
Rikkaat voisivat hankkia vaikka esim. Kiinan kansalaisuuden ja muuttaa sinne. Siellä on RUNSAASTI EDULLISTA työvoimaa.
- työtön köyhä
Lähtekää Kiinaan kirjoitti:
Rikkaat voisivat hankkia vaikka esim. Kiinan kansalaisuuden ja muuttaa sinne. Siellä on RUNSAASTI EDULLISTA työvoimaa.
Köyhät työhaluttomat Kiinaan. Siellä on riisi halpaa ja teekin on edullista. Pari kuukautta hillan poimintaa Suomessa, niin elelee taas koko vuoden rahoineen!
- Cää...ääcs!
mutta oli ihan perusteltu juttu vaatia eläkeläisille vähäisempää oikeutta vaaleihin vai miten se meni Wahlroosin teesit....miksi passiiviväestön pitäisi saada yhtä suuri poliittinen vaikutusvalta.????
- Icke Rökare
Nalle on kunnon ihminen eikä mikään pekkahaavistonäänestäjä.
Nuoruuden hairahduksien jälkeen hän on todellakin tullut järkiinsä. - ei ikävä tulis
Pahoin pelkään, että aikaa on paljon. Perustelen sitä siten, että äärioikeisto on pikkuhiljaa saanut jalansijaa myöskin suomessa, kuten euroopassa yleensä.
Tuli vain mieleen, kun katselin Breivikin tervehdystä, onko samanlainen tervehdystapa myöskin wahlroosilla. Ovathan heidän mielipiteensä varsin lähellä toisiaan. Äärioikeistolaisia molemmat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632112Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51765Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2331250En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71940Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.58894Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20842Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?111751Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38688- 19686
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93679