Yle sössii jälleen..

Pertsu5

Nyt areenalla soi "viimeisenä uutislähetyksenä" joku pirun kuorolauluesitys Suuren Johtajan solistoimana.. hohhoh oikeen pohjoiskorealaista propagandaa... maa on kait sitten jo niin kuralla ettei enää uskalleta uutisoida.

5

57

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tarkkasilmäinen

      ei Ylekään uutisoi...se muokkaa mielipiteitä ja pakottaa minutkin yhden sen suurimmista INHOAJISTA maksamman heidän suojatyöpaikkansa. Yle kaatuisi, jos sen toimintaa ei verorahoilla turvattaisi. Mutta Yle:nhän on oltava.. jotta voidaan jatkaan aivopesua....Yle kertoo vain osatotuuksia sen mikä sen liturgiaan sopii...eihän siellä voi olla töissä kukaan muu kuin tunnustava kommunisti!

      • miten saat

        Lauri Kivelästä kommunistin?


      • *korjaus
        miten saat kirjoitti:

        Lauri Kivelästä kommunistin?

        Kivisestä.


      • sillähän on kaksi
        miten saat kirjoitti:

        Lauri Kivelästä kommunistin?

        naamaa, eli katot vaan siihen toiseen niin näet kommarin, sit otat tukevan otteen päästä ja käännät niin näet jotain ihan muuta ...Helppoa.


    • silläsiitäpääsee

      Valtio myy YLE:n ja sillä selvä. Ei ole ohjelmat sen kummenpaa sontaa kuin muillakaan aivopesu sohvaperunaksitylsistyttäjä kanavilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4108
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2911
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe