Jos julkiateistin lapsi päätyisi tappamaan pienet lapsensa, vaimonsa ja itsensä, niin tällä palstalla riekuttaisiin siitä, mitä se ateistinen kasvatus tekee.
Toivon, että muistatte tämän traagisen tapauksen ennen kuin alatte seuraavan kerran selittämään kristillisen kasvatuksen antaman arvopohjan siunauksellisuudesta, niin muistakaa tämä:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/helsingin-perhetragedia-lopullinen-varmistus-dna-testeilla/art-1288462207513.html
Sekä tapetun vaimon, että perheensä tappaneen miehen isät olivat rovasteja, mikä ei välttämättä liity itse tekoon mitenkään tai sitten liittyy.
Muistakaa tämä
Tuttuilija
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101104
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82824Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18629Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264616- 68577
- 95552
- 52519
- 26512
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 47437