Mielestäni Toyotan laatu on pysynyt aika tasaisena ja on paras itäutoista.
Toyota paras idästä
32
228
Vastaukset
- itäautoko???
Luehan, lapsukainen ensin palstan alusta määritelmä mistä täällä oikein keskustellaan. Kuuluuko Japani mielestäsi Eurooppaan?
- Anonyymi
Ei, eihän itä ole Euroopassa.
- minäkinite
Suurin osa Suomeen tuotavista Toyota autoista tulee Euroopasta.
- itäautoko???
Tulkoon mistä tulee, Toyota ei ole eikä koskaan ole ollut itäauto.
- Eevertti
Toyota tulee idästä tajuaa tuon nyt Erkkikin.
- itäautoko???
Idästä, idästä, ei sitä kukaan ole kiistänytkään.
Itäautot taas tulivat itä-Euroopan sosialistisista valtioista, jotka tosin ovat loppuneet jo n. kaksikymentä vuotta sitten, sen jälkeen ei luonnollisestikaan ole voitu valmistaa tämänkin palstan alussa selkeästi määriteltyjä itä-autoja.
Koko tämä palsta alkaa olla jo aikansa elänyt ja voitaisiin hyvin liittää esim. museoautopalstan alaiseksi,ei niitä itä-autoja suuremmin enää näe kuin museoautoharrastajien tapahtumissa, liikenteestä lähes kadonneet.
- Nissan myös
Kyllähän Toyota on itäauto, joka ei maantiedon tunnilla ole mukana ollut tai matkustellut voi tarkastaa millaista kirjoitusta tai puhetta on Japani.
Uusavuton jos on, niin voi vaikka kuukkeloida.- itäautoko????
Luehan, Sinä avuton tuosta ylempää OIKEAA tietoa itä-autoista.
Myöskin voisi tarkastaa millaista kirjoitusta on suomenkieli....
- itäauto on käsite
Jos laskettaisiin itäautoihin, niin kieltämättä aivan ylivoimainen. Itäauto on käsite, jolla ei juurikaan ole tekemistä ilmansuuntien kanssa. Sen tietää jokainen. Provoilla toki saa miten kukin haluaa, silti se ei muuta itse asiaa.
Esim Skoda on perinteisesti itäauto, vaikka merkki tuleekin maantieteellisesti keskieuroopasta. Suomesta katsoen, jopa lännempänä kuin Suomi.- Lyhyet on perinteet
Skoda yhtiön yli sataviisikymmen vuotisen historian aikana yhtiö on toiminut itäblokkiin kuuluvassa valtiossa noin neljäkymentä vuotta.
Siinä olet ihan oikeassa ettei se itä tarkoita ilmansuuntaa vaan sen ajan Tsekkoslovakian poliittista valtiomuotoa Neuvostoliiton holhouksessa.
Nykyinen Tsekin tasavalta on keskieuroopassa sijaitseva vapaa demokratia, jossa eräs saksalaisfirma satuu kasaamaan autoja vanhalla, arvostetulla merkillä.
- Anonyymi
Aika heikkohan se Toyotan laatu on.
- Anonyymi
Totta! Vähän vanhaa tekniikkaa ja usein huollettu, luotettava siksi!
- Anonyymi
Tosi huono se on silti.
- Anonyymi
Tasaisen huonoa on Tojotan laatu. Sehän onkin idästä.
- Anonyymi
Onko sinulla joku lapsellinen pakkomielle noihin toyjotoihin?maapallo on pyöreä,joten Japaniin pääseen myös länteen menemällä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko sinulla joku lapsellinen pakkomielle noihin toyjotoihin?maapallo on pyöreä,joten Japaniin pääseen myös länteen menemällä.
Japani on idässä.
- Anonyymi
Ei se minusta paras ole. Esim. Mosse ja Lada ovat parempia.
- Anonyymi
Huonoimpia itäautoja on Tojo.
- Anonyymi
Mutta itäisin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta itäisin.
Sehän on pääasia.
- Anonyymi
Varsin kehno on Tojo.
- Anonyymi
Heikoinhan se on itäautoistakin.
- Anonyymi
Heikko laatu pysyy samana.
- Anonyymi
Tasaisen huono laatu on Tojossa.
- Anonyymi
Sitä se nimenomaan on.
- Anonyymi
Sellainen idän ihme se on.
- Anonyymi
Idästä on, mutta sieltäkin huonlin
- Anonyymi
Huono on.
- Anonyymi
Pääasia, että idästä.
- Anonyymi
Eihän se paras ole, mutta itäauto kumminkin.
- Anonyymi
Itäaasialainen kunnon itäauto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst21214165Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i555757Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58694963Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat2853895PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1203630Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1373617Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.852140Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis171487Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1581281Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3011203