Zerona laser

Kävin Helsingissä klinikalla 6 x Zerona laser hoidossa eikä mitään tapahtunut vaikka noudatin kaikkia ohjeita. Hoito on lähinnä valohoitoa, sitä ei ole riippumattomissa tutkimuksissa todettu tehokkaaksi. FDA hyväksyntä koskee vain turvallisuutta mutta ei tehoa. Pelkästään uskolla ja valollakin voi saada jotain siis aikaiseksi joillakin henkilöillä. Onko muilla samanlaisia kokemuksia.

5

148

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MrOZi

      Ikävä kuulla, Itse "The Doctors" ohjelmassa näin sitä ja meinasinkin lähteä kokeilemaan mutta nyt sun tapaus mietyttää, Mitä jos vielä odottaisit muutaman viikon, ehkä lähteekin ainevaihdunnan mukaan koska ilmeisesti ei poisteta rasvaa kuten rasvaimu, Toivon että saat jonkun tuloksen ja toivottavasti tulet ja kerrot vielä tuloksesta

    • cityklinikkasucks

      Itse kävin myös huhtikuun aikana 6 kerran Zerona-hoidossa ja pakko sanoa, että oon todella pettynyt. Olen nuori normaalipainoinen ja hoitaja sanoikin ensimmäisen hoidon alussa, että parhaimpia tuloksia on saatu juuri nuorilla normaalipainoisilla henkilöillä, joilla on paikallisia rasvakertymiä. Oletin todella että tämä toimii, kun oli niin kalliskin. Itselleni tämä hoito ei antanut mitään muuta kuin stressiä.
      Mitat otetaan ensimmäisellä, neljännellä ja viimeisellä hoitokerralla. Neljännellä kerralla mut mittasi eri hoitaja kuin alussa ja hän väittikin että vartalostani on siihen mennessä lähtenyt yli 20cm ympärysmittoja. Olen kuitenkin itse mittaillut viikoittain kotona ainakin viiden vuoden ajan, eikä kotona otetuissa mitoissa ollut senttiäkään eroa. Sanoin tästä hoitajalle, joka naurahti ja sanoi että omiin mittauksiin ei voi luottaa. Siis tajuaahan sen tyhmäkin, että jos normaalipainoiselta lähtee mittoja yli 20 senttiä, niin joko a) kiloja olisi pitänyt pudota reilusti b) rasvaprosentin olisi pitänyt pienentyä paljon.Todellisuudessa painosta oli tähän mennessä lähtenyt kilo ja rasvaprosentti ennallaan.
      Tänään oli viimeiset mittaukset (14 päivää viimeisen hoitokerran jälkeen) ja nyt olen jopa itse omilla mittauksilla saanut -2cm tulokset. Hoitajan mukaan lopullisia senttejä lähti 15,5... Hoidon teho ei siis näytä perustuvan mihinkään muuhun kuin siihen, että hoitajat tahallaan kiristävät mittanauhoja viimeisissä mittauksissa.

      Noudatin kaikkia ohjeita mitä annettiin; join vähintään 2 litraa vettä päivässä ja liikuin. En juonut ollenkaan alkoholia hoidon aikana, enkä tupakoi. Voin kertoa, että vituttaa. Tästä eteenpäin pitää muistaa että jos joku asia vaikuttaa liian hyvältä ollakseen totta, niin sitä se todellakin on. Nyt kyllä lähtee vihaista palautetta Cityklinikalle.

      • Carita

        Täysin samaa mieltä edellisen kirjoittajan kanssa. Zerona on täyttä huijausta! Hoitajat on koulutettu sanomaan kaikille juuri noin, että 15 senttiä on lähtenyt. Kun sitten kotona mittaat, huomaat kyllä, että mitään ei ole tapahtunut. Ei ole mikään ihme, että heillä on jatkuvasti tarjoushinnalla kyseistä hoitoa.


        Ja se, että joltakin julkkikselta on lähtenyt tosi paljon senttejä, on oiva mainoskikka.
        Itse en voi kuin syyttää omaa tyhmyyttäni, kun hairahdin kyseiseen hoitoon. Kannattaa todellakin uskoa meihin, jotka sen hoidon olemme läpikäyneet. Jos jotain senttejä lähtee, se johtuu pelkästään siitä, että olet sen kahden viikon aikana yrittänyt syödä entistä terveellisemmin ja liikkunut mahdollisesti enemmän.


    • Ihmetys

      Minne on hävinnyt sen zeronalaitteen maahantuojan kommentti? Ei kai vain ole poistettu sitä?

      • maahantuojana

        niinpä, kommenttini vain poistettiin. T. Ville


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      116
      2768
    2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      24
      1761
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1744
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      272
      1638
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      15
      1594
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      28
      1291
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      28
      1164
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      97
      1098
    9. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1082
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1032
    Aihe