Hyvä että rosmot saivat vihdoin tuomiot

Mutta ensikertalainen ei lusi edes puolta tuomiosta, ja sitten heidät määrätään tietysti työsiirtolaan joka on aivan toista kuin vankila. Muistan tapauksen kun romaani mies oli työsiirtolassa jonkin aikaa sitten hän keksi, että hän käy kotonaan hoitamassa hevosia päivät ja kävi vain nukkumassa työsiirtolassa yöt. Niinhän se varmaan käy noille lahjuksen antajillelin jos ovat hevosmiehiä. Ja sieltä saa vielä miltei siviilipalkankin.
879
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mutta kokoomuksen heppu pääsi ehtoollisella Eli ei mitään.

Äänestä
  • Eikös se pitäisi heti eroittaa noista virkatehtävistä?

    Äänestä

Jos kuuluu vapaamuurareihin siellä ei toista jätetä, joten jatkaa eduskunnassa maailman tappiin.

Äänestä
  • Niin, mutta eikös sen kansanedustajan pidä olla nuhteeton ja rikkeetön ja mitä vielä oli niitä kriteerejä? Näin äkistään pidän ehdonalaistakin tuomiota riittävä perustena eroittamiseen. Mitähän " Suomen lain erikoistuntija " Jonka sanoo tähän varmaankin näin: Ei ole mitään syytä eroittaa toimestaan tämä on maan tapa.

    Äänestä

Nuo heput ovat yhtä niljakkaita kuin keväinen made!

Äänestä

juu se on totta ovat kaikki niljakkaita heistä ei saa mitään otetta,,,,,,,,,,

Äänestä

Juu, Suomessa ei erota, sillä nehän on vain "virkavirheitä" -> Annetaan huolimattomuudessa taikka varomattomuudesta tehdystä virkavirheestä vakava huomautus. Ei korppi korpin silmää noki.
Suomen "oikeuslaitos" kokonaisuudessaan on PALKINTOLAUTAKUNTA, kun "herroista" on kyse. Paljon parjatussa naapurimaassa Ruotsissa riittää pelkkä epäily ja kys. oleva TAJUAA erota itse.

Äänestä

Kyllä varmaan tuolle joka sai ehtoollista on tulossa jokin iso virka. Jossain suuressa firmassa tai valtion laitokseen kenties tilintarkastajan virka.Pätevyyskin on jo olemassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sivulta katsonut kirjoitti:

Mutta ensikertalainen ei lusi edes puolta tuomiosta, ja sitten heidät määrätään tietysti työsiirtolaan joka on aivan toista kuin vankila. Muistan tapauksen kun romaani mies oli työsiirtolassa jonkin aikaa sitten hän keksi, että hän käy kotonaan hoitamassa hevosia päivät ja kävi vain nukkumassa työsiirtolassa yöt. Niinhän se varmaan käy noille lahjuksen antajillelin jos ovat hevosmiehiä. Ja sieltä saa vielä miltei siviilipalkankin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu