Suomessa on niin mukavaa ja sossu kustantantaa jussufien elämän
www.hymy.fi/tasta-puhutaan/romanialaisleiri-lahti-talta-levahdysalue-nayttaa-viikonlopun-jaljilta-katso-kuva
Sikaileva Romanialaisleiri purettiin
21
202
Vastaukset
- teyk86iö
Sinne olisi pitänyt lähettää poliisien mukana varusmiehiä aseitten kanssa vahtimaan että alue siivotaan ja joka ainoa roska ja paskakasa lastataan mannen autoon lähtiessä.
- tuttu kuvio
Odottaahan vain niin kesään mennessä Suomessa on samanlaisia leirejä pystyssä satoja, joissa kuuma aurinko porottaa ja käynyt ihmispaska haisee kilometrien päähän. Täältä leireistä käsin nämä käyvät murtoja tekemässä taloihin ja kauppaamassa vanhuksille olematonta tavaraa, kun toiset menee penkomaan paikkoja ja varastaa vanhuksien rahat
- Ja kun saastaisia
leirejä puretaan, niin jokaisesta tapauksesta supattaa joku agiteeraaja hurjia juttuja runkkailevan hindupapin korvaan. Joka puolestaan pimahtelee innoissaan ja molottaa hurjia lausuntoja USA:n lehdistölle, kuinka suomessa massatuhotaan romaneja.
Amerikkalaiset tarvitsevat risteilyohjustensa paukuttelun lomassa fiktiolegendaa siitä, kuinka muutkin kansat murhailevat massoittain. Näin he osaavat elää oman mokailunsa kanssa. Mieluiten he kuulevat tällaisia juttuja pienestä maasta kuten suomesta, jolloin on kivaa katsella muuta maailmaa nenänvarttaan pitkin ja lähteä taas itse oikeasti tappamaan pitkin maailmaa. - LASKU HALOSELLE
JA MUILLE vasemmistofeministeille.
KIITOS APLOODEISTA KIITOS !!- kerjäläisten valtio
Sille Diakonissalaitoksen pellelle,joka näitä romanimustalaisrosvoja päivittäin teeveessä puolustaa.Myös Stubidon ja Eva Bidéééééén kuuluu osallistua talkoisiin.
- maamulah
Romanian kerjäläiset
käyvät yhä
röyhkeämmäksi jopa
aggressiivisiksi.
Diakonissalaitos tutkii ja
Helsinki "varautuu"
kerjäläisryntäykseen.
Mutta mitään
konkreettista ei tapahdu.
Maan hallituksessa kun,
Helsingin Sanomien
mukaan, ei ole asiasta
innostuttu. Kerjäläiset
hakkasivat Niklas Herlinin
sairaalakuntoon.
SOKOK:sen ruokakassojen
luona nuori
kerjäläisnainen kyttäili
ihmisten rahan käsittelyä.
En häntä mitenkään
tuijottanut, mutta
ilmeisesti jotain
olemuksessani ei häntä
miellyttänyt, koska sain
nyrkistä vatsaan. En
jäänyt odottamaan
seuraavaa iskua vaan
poistuin. Mitä tässä vielä
odotellaan? Miksi me
suostumme elättämään
yhä kasvavaa
kerjäläislaumaa, joiden
kytköksiä kansainväliseen
rikollisuuteen ei ole
poissuljettu. Päättäjiemme
uskomattoman salliva
asenne ei auta ketään,
päinvastoin se ruokkii
rasismia ja
muukalaisvihaa.
Tutu-Maija
Asiaton viesti?
Vastaa Lainaa
Anonyymi 18.04.2010
12:04
Joo ja jotkut aktivistit
valtasivat vielä heille
talon,että heillä on oikein
kodikas tukikohta,josta
voi valmistautua niille
retkilleen.Arvatkaapas
vaan,minkälaisen
signaalin tämä temppu
näille romanialaisille
antaa. - somma håårt
Paskantivat vielä lenkkipolut haisevalle kuralle ja sotkivat ympäristön muilla jätteillä
www.hymy.fi/tasta-puhutaan/romanialaisturistit-ulostivat-patikkapolut-tayteen-viikonlopun-aikana - kaivurikuski
Paksaruutat joukkohautaan.
- Tosi on
Ei käy oikein yksiin nämä jutut viherpiipertäjä hyysäreiltä Romanian Romanit saa roskata luontoa, mutta Suomalaiset eivät. Onko Romanian Romanien roskat puhtaampia vai mistä se johtuu kysyn vaan?
- Mies 42
En tiedä miten muualla, mutta täällä Pohjois-Satakunnassa viherpiiperöt yrittivät "istuttaa" susia metsiin. Paikallinen väki koetti ensin järkipuhetta, jolla ei tietenkään ollut mitään vaikutusta. Sen jälkeen sudet pantin multiin ilman, että kukaan perään huuteli. Pantasuden panta sidottiin Ouluun matkalla olevan perävaunun teliin, joten kyseinen alfanaaras muutti yllättäen pohjoiseen.
En usko, että näiden mustalaisten tapauksessa maksaa edes vaivaa yrittää järkipuhetta....- punavihersokea
Miten susivihaajat saavat tämänkin aiheen, rikollisista romaneista, käännettyä naurettavaan susivihansa lietsontaan
Itse en susia pelkää, eikä kukaan tuttuni, mutta kerjäläislauma pihalla saa kyllä tarttumaan kätää pitempään kun poliisin tulokin tänne syrjäkylille kestää ainakin tunnin! - Olisihan se metkaa
jos rikolliset romanialaiset merkittäisiin pannoilla.
Ja sitten voisi katsella monitorin ruudulta, kuinka pannat painuvat isona parvena meren pohjaan.
- Tosi on
Eikös se " jokamiehenoikeus " leiriytymiseen koske vain Suomalaisia? Muistaakseni siinäkin on selvät määräykset mihin saa leiriytyä?
- ....................
Sieltä maasta mistä ne tulee se on ihan normaalia paskantaa kadulle ja roskat heitää pihalle .Eikö nämä suomen romaanit jotka menivät 6 vuotta sitten romaniaan ja pyysivät suomenvaltiolta apua näitten rominiamustalaisten auttamiseen. Siitä oli iso dokumentti tv .
No miksi sitten suomenromanit itse auta niitä kun olivat silloin niin huolissaan niistä kun nyt ovat suomeen tulleet nämä romanian mustalaiset ja ota niitä omiin kämpiin asumaan jaa yhteisiä ruokia ja rahoja ja perusta perheitä.
On ollut hiljaa nämä suomen romaani yhdistykset nykyään.- Tokinäin
tunnettu mustilaisakka joutaisi tukehtua hameisiinsa
- vankkurin hoitaja
Tokinäin kirjoitti:
tunnettu mustilaisakka joutaisi tukehtua hameisiinsa
Onpa he tukehtuneetkin jo kun haju on sen mukainen paksun hameen ollessa läpihegittämätön
- toolaa huulah
Tuollaiset elukat joutais kotiin. Ei ole edes porsaan arvoisia, vaan aasin paskasta syntyneitä hyysättäviä yhteiskunnan elättejä
- älkää välittäkö
kun kukaan muukaan ei näytettävästi välitä mitä suomessa tapahtuu,antaa tuhoutua koko suomi,kiitos vaan eduskunnan herroille!
- Myös Bulgariassa
on ongelmia.
http://www.hs.fi/msn/ulkomaat/Kulkukoirat herättävät pelkoa Bulgarian pääkaupungissa/a1305560353383 - Hesa-Esa
Suomen poliitikot ja virkamiehet ovat selkärangattomia, ikään kuin romanikerjäläisten puolella suomalaisia vastaan.Myös maahanmuuttajien hyvinvointi on heille tärkeämpää kuin suomalaisten hyvinvointi.
- bfewfef
Jos romaneihin sovellettaisiin samoja menetelmiä kuin juutalaisiin, heistä voisi muutamassa kymmenessä sukupolvessa kasvaa itsensä kustantava ja työllistävä kulttuuri.
http://www.woodenshore.org/text/Glad.John.2011a.Jewish_Eugenics.pdf
Nykyiset valintapaineet romanien kohdalla toimivat niin että varkaus-, petos- ja kusetusgeenien frekvenssit vain yleistyvät ja seuraava sukupolvi ilmentää näitä piirteitä entistä tehokkaammin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse824627Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1763637Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.642070Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1301142
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1451072- 49989
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä26891