http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/suuri-paimenkoira-puri-pikkupoikaa/art-1288463153884.html
Taas jonkun punaniskan rakki on raadellut lapsia. Metsästäjien piskit tappavat useita lapsia vuodessa, mutta susi ei ole tappanut yhtäkään ikinä. Miettikää nyt vähän mitä pelkäätte!
Susiko taas hyökkäsi?
13
142
Vastaukset
- Hoitovirheeseen
kuolee vuosittain noin 1200 henkeä Suomessa.
Minä pelkään lääkäriin menoa.- Unreal World
Kun näin on niin miksi sinä sekä kaltaisesi kiljutte tällä palstalla susista? Eikö olisi mielekkäämpää sekä hyödyllisempää paasata toisaalla esim tuosta hoitovirheasiasta ym realistisemmista epäkohdista?
- järkeä käteen
Metsätäjiä kannattaa varoa. Tappavat vuosittain lukuisia ihmisiä luvallisilla aseilla. Ns. metsästäjät eivät saisi omistaa aseita, koska ne hankitaan vain pullistelumielessä.
Eikä tavallinen ihminen nykypäivänä metsästystä edes mihinkään tarvitse. Saastuttavat pohjavedetkin kylvämällä lyijyä luontoon.- aölksdfjkljwd
mielestäni kannattaa varoa muitakin, nykyään on tullut suosituksi polttaa perhe, kuristaa lapset ja puukottaa vaimo, lisäksi on erittäin suosittua ajaa tahallaan vastaantulevan rekan tai kuorma-auton alle, näitä tapauksia on viime aikoina ollut riittävästi. Lisäksi vielä eräät ammuskelevat luvattomilla aseilla ravintoloissa, luvattomat aseet tulisi heti kieltää!!!!!!!!!
- No kerroppas
niitä lukuja sitten.
"Eikä tavallinen ihminen nykypäivänä metsästystä edes mihinkään tarvitse. "
- Tarvitseeko ihminen nykypäivänä yli sadan hevosvoiman autoa tai golfmailoja?
"Saastuttavat pohjavedetkin kylvämällä lyijyä luontoon."
- No kerro, missä on saastunut.
- Eräsnkävijä
Niinpä! Joku tolkku pitää humeetissa olla, yhtäkäään tämän aiheen aikaisemmista kirjoittajasta en kelpuuta aseluvan haltijaksi.
Heh heh, kaikista suurin märisijäakka löytyy täältä:
http://www.hs.fi/kotimaa/Sudentappaja Tämä yhteiskunta teki minusta sen mitä olen/a1305558939306- nauraa saa taas
Näyttää sen verran syövän runtelemalta, ettei pitkään elä.
- Laikuttaja
Tiiäjähäntä ! Tasapainoisemmalta näyttää Tikkusen humeetti. Vähempi tarvii ilmaisuunsa alatyyliä.
- Konstit käyttöön
Rakit ja ammuskelijat ovat merkittävä turvallisuusuhka.
Lasten vanhempien on otettva tehokkaat keinot käyttöön lapsien suojelemiseksi. Kyllä isä osaa hoitaa homman kun lapsi tarvitsee apua ja turvaa.- Tosi on
Rakkeja vastaan on haulikko hyvä väline.
- vaahtom.veri pakast.
Tosi on kirjoitti:
Rakkeja vastaan on haulikko hyvä väline.
Netistä löytyy monia mm. salametsästäjien käyttämiä keinoja rakkien neutralisoimiseen.
- tutina ja pelko
Jonkun mummon sohvan koristeena toimivan puudelin nyt jotenkin vielä ymmärtää, mutta mihin tällaisia vaahtokitaisia hirviöhurttia oikein tarvitaan? Kuinka monen lapsen pitää kuolla ennen kuin metsästäjien luonnevikaiset piskit lopetetaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 952143
- 1291398
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231350Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291308- 681223
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371028- 89965
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56904- 122787
- 82776