Uusi Suomi joka juuri alkoi sensuroimaan totuutta, uutisoit paradoksaalisesti:
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/121895-miten-kay-puolueettomuuden-ampparit
Siis tarkoitan sita uutista kun ne raiskas sen 15-v muijan ja perusti ryhman jossa yli 900 ihmista haukkuu sita uhria huoraksi. Sairasta sensuuria vai vammainen yhteiskunta.
Ampparit myytiin
8
225
Vastaukset
- ai ny vai?
Kyllä tuo Usari on sensuroinut totuutta alusta asti, ei sitä muuten olisi trollannut niin Suuri Henki ja saanut teoillaan aikaan kirjautumispakon. :D
Usarin sananvapaus oli valetta jo alusta asti.- Tyylitaju???
Ei sananvapaus sitä tarkoita, että lehden pitäisi julkaista mitä mölinöitä tahansa. lehdet päättävät itse julkaisulinjansa, eikä sillä ole sananvapauden kanssa mitään tekemistä.
Tuon edellisen kirjoituksesi laatu on sitä luokkaa, että tuon tasoiset tekstit jokainen vähänkin tasostaan välittävä lehti pullauttaa ensimäisenä ulos. - HSssa venäläisulostetta
Tyylitaju??? kirjoitti:
Ei sananvapaus sitä tarkoita, että lehden pitäisi julkaista mitä mölinöitä tahansa. lehdet päättävät itse julkaisulinjansa, eikä sillä ole sananvapauden kanssa mitään tekemistä.
Tuon edellisen kirjoituksesi laatu on sitä luokkaa, että tuon tasoiset tekstit jokainen vähänkin tasostaan välittävä lehti pullauttaa ensimäisenä ulos.On sulla sinisilmäinen usko. Kun kirjoitat tyyliä Hesariin, että venäläiset pakenivat ripulit pussihousuissa kun eivät oppineet pesemään käsiään niin sensuuri ei iske vaan kaikki menee läpi ulosteineen päivineen.
- KikkaI
Sananvapaus ja julkaisuvapaus sekoitetaan harmillisen usein. Jokaisella on oikeus sanoa sanottavansa, mutta laki ei velvoita ketään antamaan siihen apua. Toisin sanoen; perusta oma lehti - median ei tarvitse julkaista sinun mölinöitäsi.
- 25
Se hyvä puoli (Suomen) sensuurissa on, ja etuoikeudessa tulla sensuroiduksi,
että huomaat, että sensuroinut lehti harrastaa vähintään "valikoivaa uutisointia".
tällöin siirryn lukemaan lehtiä, jotka eivät sensuroi minua. Jos minun on pakko seurata sensuroivaa mediaa ( näyttää että parin vuoden päästä ei Suomessa ole kuin Ylen totuus, koska muut mediat ei saa pakkorahoitusta kansalta) osaan koko ajan epäillä, onko heidän jutuissaan koko totuus, ja ymmärrän myös Kikan, että uutisoimalla epäolennaisuuksia, saadaan tsuhnan (=tottelevainen typerys), venäläisillä osuva nimitys meistä tavan junteista,huomio kiinnittymään epäolennaisuuksiin ja ylipäätään niihin asioihin, jotka Valtio kokee tarpeelliseksi takoa tsuhnan matalan otsan alle.
- 14+1
Uusi Suomi toimii täysin mielivaltaisesti, älkää blogatko Usarissa.
Ihmisiä bannataan ilmoittamatta, perustelematta, kertomatta syytä. Täysin yllätyksenä koko blogi katoaa, eikä kysymys ole siitä kirjoittiko nimellä vai nimimerkillä.
Usarissa eliminoidaan ihmisiä kuin Stalinin vainoissa.
Kukaan ei ilmeisesti vielä ole kyseenalaistanut toimintaa, onko se edes laillista, kirjoitusten luulisi olevan kirjoittajan omaisuutta. - Sairas netti
Ampparit kirjoittaa tänään seuraavan laisista otsikoista
10 vinkkiä parempaan peppuseksiin
Lapsiporno kielletään japanissa
parempaa erotiikkaa näillä vinkeillä
vankilassa perseraiskattu vanki vartijoiden toimesta.
Potenssilääkkeet eivät korvaa kiihotusta.
Odottavan äidin seksuaalisuus
Joo, on se hyvä että on sananvapaus kirjoittaa kuinka parantaa persepanoa.
KIITOS AMPPARIT !! Teette hyvää työtä jatkakaa samaan malliin !! - Pässin Lihaa
Toi ripuliuloste on Hesarin Tavallisen maisterin juttuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911107
- 125886
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa103855"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten276667- 71617
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait73593Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64562Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54536Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist33493- 72483