Olisko saatava lähehestymiskielto näille romaneille, etteivät saa lähestyä Suomalaisia 10 metriä lähemmäksi? Alkaisi rahapussit ja kännykät pysyä taskuissa.
Voisko Suomalaiset hakea lähestymiskieltoa???
9
110
Vastaukset
- takiaisia....
Pitänee kokeilla.EI OO KIVA,että ne kimpuun hyökkäilee.sairaat ja huono kuntoiset peloissaan..kun ei pysty puolustautumaan.
- Tosi on
Sitä välittämistä peliin seuratkaa hyvät kanssa ihmiset miten vanhusten kauppareissut sujuu ja puuttukaa tilanteisiin ajoissa. Soittakaa poliisi paikalle.
Se on kansalisvelvollisuus pitää huolata vanhuksistamme. - >60
Kannattaa hakea lähestymiskietoa kaikista häiriköistä jo Suomen rajalle asti.
- paapero töihin
Mitä tämä helluntalaishihhuli Päivi Räsänen aikoo tehdä SUOMALAISTEN suojelemiseksi. ??? Nyt alkaa riittää !!!
- Tosi on
Ompahan vaan sellainen " Hihhuli " , että on ainut ministeri nyky hallituksessa jolla on jotain järkeä tallella.
- näin-
Jokainen nainen voi hakea lähestymiskieltoa tuomitulle raiskaajalle. Ahdistelu, pakoittamisella uhkailu, lievä pahoinpitely(vaatteista repiminen) häiriön aiheuttaminen julkisella paikalla jne., niistä henkilöistä tehdään välittömästi rikosilmoitus poliisille.
- mumuloita autettava.
Kyllä olis aihe laki muutokseen...heikot ei pärjää enää.vartiat on mukaan otettava.
- Tosi on
Tuntuu todella ihmeelliseltä, ettei kukaan Suomen päättäjistä uskalla sanallakaan tuomita tätä vanhuksiin kohdistuvaa ryöstöaaltoa. Se on ihan sama onko tekijä Suomalainen tai ulkomaalainen ryöstö ja varkaus ei siitä miksikään muutu.
On se he...tti ettei saada sitä TOLKKUA tähän menoon. Mitä vielä pitää tapahtua onko jonkun vanhuksen kuoltava näissä ryöstöissä? Missä se on se välittäminen ja humaanisuus Suomalaisista vanhuksista ja vammaisista jotka ovat nyt ryöstöjen uhreina? Tämä " Vieraskoreus " alkaa jo riittää. - Kansa kostaa aina.
Myös suomalaiset virkamiehet ja poliitikot varastavat vanhuksilta, sen vuoksi ne eivät kehtaa kieltää varastamista mustalaisiltakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672395- 661367
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww721160EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 78822
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780- 43668
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe23635- 29608