MUUVERIn rasistinen lausuma Suomalaisita..

luxuus-elintasolla.

Toimeentulon varassa elävistä. KIITOS tästäkin.
"Ja vaikka ei olisikaan - Suomessa kyseinen luuseri mässää sossun rahoilla romanialaiseen verrattuna luxuus-elintasolla." SIIS ei muuta kun kaikki suomalaiset Kelan asiakkaat LUXUS-elämää viettämään.

11

65

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En puhu toimeentulon varassa elävistä ihmisistä yleensä - vaan niistä, jotka ovat syrjäytyneet ja rahoittavat elämäänsä rikoksilla.

      On hämmästyttävää, että ulkomaalta tulleita, kovia kokeneita, työhön yrittäviä, mutta siinä epäonnistuvia ihmisiä täällä saa nimitellä loisiksi tai melkein miten tahansa - mutta suomalaisia täysiä sosiaalipummeja ei !!!!

      • minä ITSE

        Kirjoittelet täyttä shittiä ja sitten selittelet neljäpäivää että enhän minä sitä mutta kun minä tarkoitinsitä ja minä ja minä jne jne..


      • vai että

        romanit ovat "työhön yrittäviä"?

        Tälle väitteelle löytyy tietenkin perustelut, kuten jokaiselle muullekin, vai mitä, mover?


      • ulkolainen on aina

        loinen suomessa kosa hän tulee tänne eltettäväksi tai varastamaan työn suomalaiselta ja vielä nämä ulkolaiset rikolliset?

        "On hämmästyttävää, että ulkomaalta tulleita, kovia kokeneita, työhön yrittäviä, mutta siinä epäonnistuvia ihmisiä täällä saa nimitellä loisiksi tai melkein miten tahansa - "


      • minä ITSE kirjoitti:

        Kirjoittelet täyttä shittiä ja sitten selittelet neljäpäivää että enhän minä sitä mutta kun minä tarkoitinsitä ja minä ja minä jne jne..

        Minä - vain ja ainoastaan - oion, tällä kertaa tämän ketjun aloittajan virheellista tulkintaa tekstistäni.

        Lue ketju taaksepäin - ja ao. ketju, josta sitaatti on otettu. Siellä seisoo.


      • vai että kirjoitti:

        romanit ovat "työhön yrittäviä"?

        Tälle väitteelle löytyy tietenkin perustelut, kuten jokaiselle muullekin, vai mitä, mover?

        Osa on, osa ei - niin kuin kaikkien isompien ryhmien kanssa on asianlaita.


      • ulkolainen on aina kirjoitti:

        loinen suomessa kosa hän tulee tänne eltettäväksi tai varastamaan työn suomalaiselta ja vielä nämä ulkolaiset rikolliset?

        "On hämmästyttävää, että ulkomaalta tulleita, kovia kokeneita, työhön yrittäviä, mutta siinä epäonnistuvia ihmisiä täällä saa nimitellä loisiksi tai melkein miten tahansa - "

        Mistä tuollainen kammo mamuja kohtaan? Finnlayson oli mamu, Fazer oli mamu yms.

        Oletko muuten lukenut Yleisen syyttäjänviraston laatiman ohjeen nettikäyttäytymiseen:

        Rangaistavan vihapuheen levittäminen netissä

        "---Syytteessä katsottiin lausumien sanottuja ihmisryhmiä panetteleviksi
        ja solvaaviksi, koska niissä vahvasti yleistäen kuvataan kokonaiset
        kansanryhmät alkeellisina, tyhminä, rikollisina ja loisina. Lausunnot
        loukkasivat sanottuihin ryhmiin kuuluvien ihmisten ihmisarvoa.
        Käräjäoikeus tuomitsi vastaajan syytteen mukaisesti.---"

        http://www.poliisi.fi/poliisi/helsinki/home.nsf/files/510AF37FD1A3851EC22579E0002EAB1C/$file/17-34-11 työryhmäraportti luonnos 12042012.pdf


    • täällä määrän MINÄ

      "......Suomessa kyseinen luuseri mässää sossun rahoilla... mutta suomalaisia täysiä sosiaalipummeja .....Taidat YLEISTÄÄ....

      Onko kirjoituksesti mielestäsi OK ??
      Vähemmästäkin olet käyttänyt " täällä määrän MINÄ delete nappiasi"

      • Käytin ilmaisua siinä tilanteessa, kun edellinen puhuja yleisti romanien kerjäämisongelman heidän "valinnakseen" - jolla "pesee" ilmiöstä yhteiskunnallisen vastuun.

        Kuitenkaan ihan selvään kantasuomalaiseen sosiaalihuijaukseen, johon romaneilla ei ole edes mahdollisuutta, kirjoittajan huomio ei riitä edes maininnan arvoisesti.

        Minä todellakaan en yleistä. Puhun ainoastaan niistä toimeentulon saajista, jotka "pummaavat". Ilmaisut vertautuvat edellisen kirjoittajan tekstiin kansanryhmästä - joka on paljon rankempi - ja sellaisina toivon ymmärrettävän.


    • Suomelle loistavaa

      "Olen nähnyt viime aikoina liian vähän ihmisiä, jotka sanovat maahanmuuton olevan Suomelle hyvä asia", Stubb sanoo. Hän haluaa sanoa asian yksiselitteisesti: "Turvapaikan antaminen on oikeudenmukaista ja humaania, pakolaisten auttaminen on eettisesti oikein. Työperäinen maahanmuutto on Suomelle loistava voimavara."

      • minustakin työperäinen suomalaistyttöjen pakkosiittäminen jalorotuisilla mustilla geeneillä on ihmiskunnan kannalta tärkeää ja eettistä toimintaa jota on tuettava.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      275
      2875
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      47
      2280
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      347
      1987
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      113
      1717
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      105
      1644
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1365
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1307
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1243
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      55
      1179
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1151
    Aihe