Minä vaan kahvia juon

Hieno juttu, että Lapualla voi taas juoda Paulig PRESIDENTTI kahvia.
En ole voinut juoda presidentti kahvia kolmeenkymmeneen vuoteen.

Ps. tämä ei ole kahvipaahtimon mainos.
4162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No voi sua, oletpas sinä merkillinen tapaus ihan tuollaisia arvoituksia osaat keksiä ja ihan omasta päästä:surkuhupaisaa sanon minä.

Äänestä

Viesti lienee samasta ideahautomosta kuin lapualaisalote kokoomuksen seuraavalle puoluekokoukselle: puolueen otettava takaisin "Koti, Uskonto, Isänmaa"-hokema!

Äänestä
  • Ei kai ne Lapuan kokoomuksessakaan ole noin naiveja? Vai laskevatko ne siellä sen varaan, että kansa on niin tyhmää kuin väitetään. Rahallahan ei nykyään ole kotia, uskontoa eikä isänmaata. Rahalle käy mikä vaan, kunhan se kulkee siihen suuntaan, missä sitä jo on yli tarpeen.

    Äänestä

  • T.K.K kirjoitti:

    Ei kai ne Lapuan kokoomuksessakaan ole noin naiveja? Vai laskevatko ne siellä sen varaan, että kansa on niin tyhmää kuin väitetään. Rahallahan ei nykyään ole kotia, uskontoa eikä isänmaata. Rahalle käy mikä vaan, kunhan se kulkee siihen suuntaan, missä sitä jo on yli tarpeen.

    Kyllä ovat. Lapuan kokoomuksen tekemästä koti-uskonto-isänmaa-alotteesta kerrotaan päivän Ilkassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvä kahviaromi kirjoitti:

Hieno juttu, että Lapualla voi taas juoda Paulig PRESIDENTTI kahvia.
En ole voinut juoda presidentti kahvia kolmeenkymmeneen vuoteen.

Ps. tämä ei ole kahvipaahtimon mainos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu